شماره تماس :

02133933474 02133950820

آموزش کاهش صدای پمپ

آموزش کاهش صدای پمپ
آموزش کاهش صدای پمپ

یکی از معضلات آپارتمان نشینی و ساختمان های مسکونی صدای بیش از حد پمپ آب است. راه های فراوانی جهت کاهش آلودگی صوتی در پمپ وجود دارد که در ادامه به برخی از آنها خواهیم پرداخت.

2024/02/13
5 بازدید
0 نظرات
معرفی و مشخصات فنی
0
(0)

یکی از معضلات آپارتمان نشینی و ساختمان های مسکونی صدای بیش از حد پمپ آب است. راه حل های متعددی جهت رفع این معضل وجود دارد. قبل از آنکه به راه حل های آن بپردازیم ابتدا باید علت های این امر را بررسی کنیم. در ادامه آموزش با ما همراه باشید تا راه حل های مناسب جهت رفع صدای زیاد پمپ شرح دهیم.

صدای غیر عادی و زیاد پمپ می تواند دلایل زیاد و مختلفی داشته باشد. در ادامه مطلب به مهمترین این دلایل خواهیم پرداخت.

عدم تراز نبودن و قرارگیری پمپ

یکی از عوامل آلودگی صوتی بیش از حد پمپ آب تراز نبودن آن نا مناسب بودن محل قرار گیری پمپ آب است. منظور از نامناسب بودن محل نصب سطح شیب دار یا غیر هموار است.

شکستن و تخریب پروانه پمپ

یکی دیگر از دلایل پر صدا بودن پمپ آب در هنگام کار شکستن پروانه است. از دلایل شکسته شدن پروانه پمپ آب می تواند دمای بیش از حد سیال، اصطهلاک پروانه باشد.

خراب شدن شفت پمپ

شفت یا شافت پمپ می تواند دلیل سرعت چرخش بالای الکتروپمپ، دمای سیال بالای عبوری از پمپ خراب و با تعقییر زاویه رو به رو شود. این خرابی باعث ایجاد آلودگی صوتی زیاد در پمپ می شود.

نوع پمپ آب

یکی دیگر از دلایل آلودگی صوتی زیاد پمپ ها نوع پمپ آب است. برخی از پمپ های آب نظیر پمپ جتی نسبت به سایر پمپ آب خانگی نظیر بشقابی یا محیطی از صدای بیشتری برخوردار است.

دلایل صدای بیش از حد پمپ | کاهش صدای پمپ

راه حل های کاهش صدای پمپ

پس از آنکه با دلایل صدای بیش از حد پمپ آشنا شدیم، وقت آن است راهکار های کاهش آن آشنا شویم. راه های فراوانی جهت کاهش آلودگی صوتی در پمپ وجود دارد که در ادامه به برخی از آنها خواهیم پرداخت.

  • نصب عایق و کاور صوتی:

یکی از راهکار های کاهش آلودگی صوتی در انواع پمپ ها استفاده از عایق های صوتی است. عایق های صوتی معمولا از جنس فوم، الیاف پشم شیشه و چوب هستند. نصب این عایق یکی از راه هایی است که به شما کمک می کند تا آلودگی صوتی پمپ ها را در ساختمان ها و منازل مسکونی کاهش دهید.

  • تعویض قطعات:

یکی دیگر از راه کارهای کاهش صدای پمپ در منازل مسکونی، ساختمان و آپارتمانها تعویض قطعات فرسوده و خراب پمپ است. این قطعات شامل پروانه، شافت و بلبرینگ ها می باشد.

جایگرین پمپ با مدل های کم بی صدا:

یکی دیگر از راه حل های کاهش آلودگی صوتی پمپ در منازل مسکونی تعویض پمپ آب و یا انتخاب پمپ های بی صدا است. پمپ های جدیدی وارد بازار جهت عرضه تولید شده اند که از آلودگی صوتی خیلی کمی برخوردار است و تقریبا سایلنت کار می کنند. از جمله این پمپ های می توان پمپ آب لئو اشاره کرد. همچنین استفاده از پمپ های دو یا چند پروانه به جای پمپ های تک پروانه کمک شایانی به کاهش آلودگی صوتی در ساختمان های مسکونی می کند.

جایگرین پمپ با مدل های کم بی صدا | راه حل های کاهش صدای پمپ

سخن آخر

پیشنهاد می شود قبل از انتخاب پمپ حتما با متخصصان مربوطه مشورت کنید. همچنین می توانید به منظور کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره جهت تهیه و انتخاب پمپ مناسب با همکاران ما در گروه بازرگانی صنعتکار در تماس باشید.

باعث افتخاره که مارا در شبکه های اجتماعی دنبال می کنید.

اینستاگرام

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.