پمپ آب

پمپ آب

 

پمپ آب

وارد کننده پمپ آب خانگی و صنعتی : پمپ آب پنتاکس ایتالیایی - پمپ آب صابون کره ای وترکیه ای - (نمایندگی رسمی پمپ های پنتاکس ایتالیا و لووارا ایتالیا و استریم چینی)

مقدمه پمپ آب :

برای تامین فشار آب لازم احتیاج به پمپ آب می باشد . پمپ آب مصارف گوناگونی دارد که از جمله آن می توان برای تامین فشار آب ساختمان-تامین فشار آب برای آب نماها - تامین فشار آب به وسیله پمپ آب برای آبیاری - برای انتقال آب به وسیله پمپ آب به محل مورد نظر- برای انتقال آب به وسیله پمپ آب از چاهها - پمپ آب برای انتقال آب با ویسکوزیته بالا-پمپ آب برای گردش آب گرم داخل ساختمان به وسیله پمپ سیرکولاتور-پمپ آب برای تامین آب داخل تانکر ها - پمپ آب برای تامین فشار برای آبیاری قطره ای-پمپ آب برای کولر های آبی و.... مورد استفاده قرار میگیرد.

ساختار پمپ آب :

به گونه ای است که یک الکتروموتور با اتصال به یک پروانه باعث مکش آب و پرتاب آن به بیرون از پمپ باعث ایجاد فشار میگردد . در این گونه موارد برای مصارف خانگی علاوه بر پمپ آب حتما باید یک منبع تحت فشار نصب کرد . البته برای ساختمان ها با واحد کم معمولا از ست کنترل استفاده می شود . دلیل استفاده از منبع تحت فشار به این گونه است که زمانی که برای استفاده لحظه ای از آب دیگر لازم به کارکرد پمپ نیست و آب از منبع با فشار تخلیه میشود این مورد مخصوصا در مواردی که نشتی آب در یکی از شیر های آب وجود داشته باشد دیگر لازم به کارکرد مداوم پمپ نیست و آب از داخل منبع تامین می شود و با استفاده از منبع در میابیم که کارکرد پمپ آب کمتر شده و همچنین طول عمر بیشتری برای پمپ آب می باشد.اما در استفاده از ست کنترل زمانی که به هر دلیلی یکی از شیرهای آب باز شود حتی برای چند ثانیه پمپ آب شروع به کار می کند و این باعث ایجاد طول عمر کمتر پمپ آب می شود.باید به این مورد توجه کرد که منبع تحت فشار آب بعد از مدتی احتیاج به تعویض تیوپ دارد (که منبع تحت فشار شرکت ما از بهترین تیوپ و با طول عمر بالا بهره می برد ) و این خود شامل هزینه های نگهداری منبع تحت فشار دارد.معمولا کارشناسان ما توصیه می کنند برای ساختمانهای ویلایی و یا با واحد های کم از ست کنترل استفاده شود اما برای ساختمان های با واحدهای بیشتر از سه عدد حتما از منبع تحت فشار استفاده شود .

 نصب پمپ آب :

همراه با  منبع تحت فشار لوازم جانبی از جمله مانومتر 10 بار با قیمت 10 هزار تومان و پنج راهی برنجی به قیمت 7 هزار تومان و کلید اتوماتیک ایتالیایی احتیاج می باشد . شرکت صنعت کار یکی از بزرگترین و با سابقه ترین مراکز توزیع پمپ آب در کشور می باشد .پمپ های شرکت صنعت کار با کیفیت بالا (پروانه پمپ برنجی - سیم پیچ کامل مس - شافت تمام استیل ) و بهترین اجناس سفارش داده شده و سالیان سال است رضایت مشتریان باعث گستردگی فروش پمپ های آب و منابع تحت فشار شده است .                                      

 

پمپ آب نیم اسب خانگی برای خانه های ویلایی یک طبقه (دو واحدی و تک واحدی) . این پمپ دارای 35 متر ارتفاع آب می باشد . همچنین آبدهی این پمپ 2.4 متر مکعب بر ساعت می باشد. دهانه خروجی و ورودی این پمپ یک اینچ می باشد . منبع تحت فشار مخصوص این پمپ 24 لیتری می باشد

پمپ آب یک اسب بشقابی برای خانه های تا سه طبقه تک واحدی مناسب می باشند . این پمپ دارای 33 متر ارتفاع آب می باشد . همچنین آبدهی این پمپ 6.3 متر مکعب بر ساعت می باشد. دهانه خروجی و ورودی این پمپ یک اینچ می باشد . منبع تحت فشار مخصوص این پمپ 24 لیتری می باشد
پمپ آب یک اسب جتی برای خانه های تا چهار طبقه تک واحدی مناسب می باشند. این پمپ دارای 47 متر ارتفاع آب می باشد . همچنین آبدهی این پمپ 3.6 متر مکعب بر ساعت می باشد .دهانه خروجی و ورودی این پمپ یک اینچ می باشد.  منبع تحت فشار مخصوص این پمپ 24 لیتری می باشد
پمپ آب یک و نیم اسب بشقابی برای خانه های تا سه طبقه دو واحدی مناسب می باشند.این پمپ دارای 40.5متر ارتفاع آب می باشد.همچنین آبدهی این پمپ 6.3متر مکعب بر ساعت می باشد.دهانه خروجی و ورودی این پمپ آب یک اینچ می باشد.منبع تحت فشار مخصوص این پمپ 60 لیتری می باشد
پمپ آب دو اسب بشقابی برای خانه های تا چهار طبقه سه واحدی مناسب می باشند. این پمپ دارای50.5 متر ارتفاع آب می باشد . همچنین آبدهی این پمپ 7.2 متر مکعب بر ساعت می باشد .دهانه خروجی و ورودی این پمپ نیز یک اینچ می باشد.. منبع تحت فشار مخصوص این پمپ 80 لیتری می باشد
پمپ آب یک و نیم اسب دو پروانه برای خانه های تا شش طبقه تک واحد مناسب می باشند. این پمپ دارای53 متر ارتفاع می باشد . همچنین آبدهی این پمپ متر مکعب بر ساعت می باشد .دهانه خروجی یک اینچ و دهانه ورودر 11/4 اینچ می باشد. منبع تحت فشار مخصوص این پمپ 100 لیتری می باشد
پمپ آب دو اسب دو پروانه برای خانه های تا شش طبقه دو واحد مناسب می باشند .این پمپ دارای 58 متر ارتفاع آب می باشد.همچنین آبدهی این پمپ 7.5متر مکعب بر ساعت می باشد. دهانه خروجی یک اینچ و دهانه ورودی 11/4 اینچ می باشد.منبع تحت فشار مخصوص این پمپ 100لیتر می باشد
شرح کامل سایز و مشخصات فنی پمپ های آب :
کوچکترین مدل پمپ آب پمپ آب نیم اسب می باشد که مدل آن PM45 میباشد. معمولا برای خانه های ویلایی و یا آپارتمان های  دو طبقه کوچک استفاده می شود. بعد از این پمپ پمپ یک اسب 61 متری است . این پمپ نیز تکفاز بوده و دارای دهانه ورودی و خروجی یک اینچ می باشد و دارای 3 متر مکعب بر ساعت آبدهی می باشد.
پمپ آب جتی یکی از پر مصرفترین پمپ آب است اما این پمپ بیشتر در مصارف کشاورزی استفاده دارد و ما به مشتریان پیشنهاد میکنیم برای ساختمانهای خود به جای استفاده از پمپ یک اسب جتی از پمپ یک اسب بشقابی استفاده نمایند زیرا پمپ یک اسب جتی به خاطر فشار بسیار بالایی که دارد هم باعث ایجاد ضربه به لوله ها و اتصالات می شود و هم صدای این پمپ نسبت به پمپ های دیگر زیاد است.
پمپ آب جتی دارای ارتفاع 43 متر است در صورتی که پمپ های بشقابی دارای ارتفاع 33 متر است اما آبدهی پمپ آب جتی 3 متر مکعب بر ساعت است در حالی که پمپ آب بشقابی یک اسب 6.3 متر مکعب بر ساعت است توجه داشته باشید که پمپ آب بشقابی یک اسب دارای دو نوع پروانه می باشد یکی از پمپ ها پروانه پلاستیکی و دیگری پروانه برنجی است که تفاوت این دو از نظر قیمتی حدود 60 هزار تومان است .
پمپ آب یک اسب بشقابی مدل(CM100/00) پروانه پلاستیکی است و پمپ آب مدل (CM100/01) مدل پروانه برنجی می باشد.اگر قصد داشته باشید که پمپی با قدرت بیشتر استفاده کنید می توانید به سراغ پمپ 1/5 اسب بروید . این پمپ هم مانند پمپ یک اسب دارای هم پروانه برنجی و هم پروانه پلاستیکی می باشد از لحاظ ارتفاع این پمپ 40.5 متر ارتفاع دارد و آبدهی این پمپ 6.3 متر مکعب بر ساعت می باشد.
پمپ آب بعدی و یکی از پرمصرفترین پمپ آب دو اسب می باشد که این پمپ هم دارای پروانه پلاستیکی و هم پروانه برنجی است در مدل پمپ های دو اسب مدل دو پروانه آن نیز مصارف زیادی دارد . مدل تک پروانه آب CM210/01 و مدل دو پروانه آن CB210/01 پروانه های برنجی هستند .از مدل دو اسب به بالا همه پمپ های آب سه فاز هستند
پمپ های آب سه فاز انتهای مدلش حرف T قرار دارد مانند CMT310/01 پمپ آب مدل AP پمپ های دو لول می باشد که تکفاز هستند و دارای یک اسب و دو اسب هستند.پمپ های مدل CAB پمپ آب کله گلابی هستند که در دو مدل تکفاز و سه فاز وجود دارند و از 1/5 اسب قدرت دارند تا 3 اسب .پمپ آب مدل MD سوپاپ سرخود تکفاز است  که دارای قدرت یک اسب و ارتفاع 53 متر است و 2/7 متر مکعب بر ساعت نیز آبدهی دارد.
توجه داشته باشید پمپ هایی که با حروف CB شروع می شوند دو پروانه هستند و مناسب ساختمانهایی هستند مه مصارف زیادی دارند و آبدهی این پمپ ها بیشتر است.پمپ های دو پروانه از یک اسب شروع شده تا 15 اسب.توجه داشته باشید پمپ های آبی که با حروف CH و یا CS شروع میشوند پمپ هایی هستند که دارای ارتفاع بالایی هستند .همچنین پمپ که با حروف CM شروع میشوند ودارای قدرت بالایی هستند از نوع اتصال فلنچی هستند و قدرتشان از 4 اسب شروع شده  تا 50 اسب بخار وجود دارد
پمپ های آب مارک ارس یکی از موفق ترین و با کیفیت ترین پمپ آب موجود در بازار ایران است که تولید داخلی است .این پمپ آب دارای سیم پیچی تمام مس هستند و شفت آنها استیل و دارای پروانه برنجی هستند. یکی از ویژگی های این پمپ آب دارا بودن کارت ضمانت نامه است.این ضمانت نامه به این دلیل پشتیبانه محکمی دارد که تولید داخل بوده و تمامی قطعاتش تولید می شود.
گرچه شرکت ما نمایندگی پمپ آب پنتاکس را در اختیار دارد اما ترجیحا پیشنهاد میکند که مصرف کنندگان عزیز از تولیدات پمپ های داخلی خرید کنند تا هم پشیبانه و انگیزه ای برای جوانان کشور شود و هم با حذف شدن هزینه های واردات پمپ آب خارجی مانند هزینه حمل و ترخیص و مالیات های بسیار زیاد قیمت محصولات ایرانی کاهش یافته و با کیفیت بالایی که دارند میتوانند باعث رونق اقتصاد این مرز و بوم شوند.
بازرگانی صنعت کار یکی از معدود شرکت هایی است که در درجه اول حمایت از تولید داخل را راس هدف خود قرار می دهد و هم حامی مصرف کنندگان است و هم حامی تولید کنندگان.
پمپ های آب ارس در قدرت های مختلف تولید می شود . کوچکترین مدل این پمپ , پمپ آب نیم اسب خانگی است .این پمپ هم مانند پمپ پنتاکس ایتالیا دارای 35 متر ارتفاع  و 2.4 متر مکعب بر ساعت آبدهی است و دارای دهانه ورودی و خروجی یک اینچ می باشد.پمپ آب بشقابی ارس از قدرت یک اینچ که هم دارای پروانه پلاستیکی است و هم دارای پروانه برنجی.
یک مقایسه ای بین قیمت های پمپ آب ارس و پمپ آب پنتاکس ایتالیا انجام می دهیم.پمپ آب دو اسب دو پروانه پنتاکس ایتالیا توسط شرکت ما با قیمت حدودی 8.400.000 ریال فروخته میشود (البته قیمت این پمپ آب به دلیل نوسانات بازار تا 5 درصد قابل تغییر است) .
مشابه همین پمپ آب که پمپ آب ارس ایرانی است دارای قیمت 5.000.000 ریال است که حدود 40 درصد پایین تر از قیمت پمپ آب پنتاکس ایتالیا است .این نکته قابل توجه است که حمایت از تولیدات داخلی یعنی تولید اشتغال برای فرندان و جوانان این مرز و بوم.
مسائل مرتبط با پمپ آب : پمپ آب , پمپ آب پنتاکس ایتالیایی , پمپ آب ارس ایرانی , پمپ آب ساختمان , منبع پمپ آب , ست کنترل پمپ آب , پمپ آب لوارا ایتالیا , پمپ آب گرانفوس دانمارک , پمپ آب داب ایتالیا , پمپ آب راد پمپ , پمپ آب پمپیران , پمپ سمنان انرژی  , پمپ آزاد البرز , پمپ آب سیرکولاتور


برند های جهانی پمپ
پمپ های آب
منبع آب تحت فشار
محصولات کشاورزی