فن کویل

فن کویل

فن کویل

 

ساختار کلی فن کویل:

فن کویل ها دارای لوله های مسی هستند که پره ها و فین های آلومینیومی در اطراف این لوله های مسی قرار دارد مانند رادیاتورهای ماشین . تمامی فن کویل ها دارای کارکرد یکسانی هستند .آب سرد تامین شده در چیلرها و یا آب داغ تامین شده در متورخانه در درون این کویل ها وارد می شود قابل توجه است که در کنار لوله های ورودی و خروجی این کویل ها یک شیر کوچکی به نام شیر هواگیری وجود دارد که معمولا بیچ گوشتی خور هستند که برای خروج هوا از داخل کویل فن کویل استفاده می شوند و مرحله بعدی سینی فن کویل است که این سینی شامل موتور فن کویل , پروانه فن کویل و حلزونی فن کویل هستند .نحوه قرار گیری این قطعات برای هر فن کویل متفاوت می باشد.حلزونی برخی از این فن کویل ها پلاستیکی و برخی دیگر حلبی هستند.زیر این سینی یک فیلتر هوا وجود دارد که مانع ورود گردو خاک بر داخل فن کویل می شود.برای نصب فن کویل احتیاج است که بر سر لوله های ورودی و خروجی سیال شیر فلکه نصب شوند .فن کویل هایی که شیر فلکه ندارند موقع تعمیر و یا تعویض و یا جابجایی فن کویل به مشکلات زیادی میخورند جنس شیر فلکه های فن کویل باید به نحوی مطلوب باشد که آب بندی کامل باشند .قطعه دیگری که برای نصب فن کویل لازم است شیلنگ می باشد . این شلنگ های مخصوص یکسر دنده و یکسر مهره می باشند که معمولا در سایز های 1/2 اینچ و 3/4 اینچ هستند .معمولا فاصله بین شیر فلکه تا لوله های فن کویل 40 سانت یا 50 سانت می باشد.در قدیم فن کویل ها طوری تولید می شدند که خود به جای شلنگ از لوله مسی استفاده می شد که این کار یه موضوع منسوخ شده تلقی می شود و در حین تعمیر و تعویض کویل فن کویل مشکلاتی مانند از آببندی افتادن و پیچیدگی لوله مسی اتفاق می افتاد که با آمدن شلنگ های مخصوص این مشکلات از بین رفته و نصب فن کویل آسان تر و مطلوب تر شده است.

فن کویل ها در ساختمان هایی نصب می شوند که دارای چیلر هستند و معمولا در ساختمان هایی با تعداد بالای واحد و در ساختمان های اداری و تجاری و بیمارستان ها نصب می شوند و چون ارتباط مستقیم با آب ندارند به صورت خشک کار میکنند و بر روی رطوبت هوای محیط تاثیری ندارند.فن کویل ها در سه نوع زمینی , سقفی , کانالی تولید می شوند .نوع سقفی آن دو نوع با کابین و بدون کابین تولید می شوند . نوع فن کویل بدون کابین مخصوص محیط هایی که دارای سقف کاذب هستند مورد استفاده قرار می گیرند.فن کویل های کانالی دارای قدرت بالایی هستند که برای هر واحد فقط یک فن کویل لازم است ولی فن کویل های کوچک برای هر واحد به حسب نیاز تعداد مشخصی فن کویل نصب می شوند.

انواع فن کویل های ساراول به گونه ای طراحی شده اند که در مجتمع های مسکونی – آپارتمان ها ، ساختمان ها ی اداری ، هتل ها ، بیمارستانها و کلیه اماکنی که آب سرد یا گرم برای خنک یا گرم کردن ساختمان در موتورخانه مرکزی تولید می شود ، مورد استفاده  برای سرمایش و گرمایش و تهویه مطبوع و کاربرد دارند. از ویژگیهای فن کویل ، کنترل مستقل هر اتاق با توجه به دمای مورد نیاز افراد ساکن در آن محیط می باشد

ویژگیهای طراحی

کابینت خارجی فن کویل ها از ورق فولادی به ضخامت 1.25 میلی متر و به صورت ترئینی طراحی و ساخته است که محیط را به شکل زیبایی تزئین می کند.در این نوع فن کویل از طریق باز نمودن درب جلو کار نصب و نگهداری و سرویس دستگاه به سهولت انجام می شود.

کابینت خارجی فن کویل در خط تولید پس از عملیات فسفاته و شستشوی چند مرحله ای با رنگ کوره ای با دوام پوشانیده شده است.

به منظور جلوگیری از انتشار صدا و ارتعاش ، قسمت جلوی فن کویل عایق بندی شده است که این امر باعث کارکرد آرام و بی سر و صدای دستگاه در محیط می گردد.

در فن کویل های ساراول از الکترو موتور پر قدرت و بی صدا استفاده شده است که این امر ویژگی طی سالها منحصر به ساراول بوده و این شرکت را به عنوان بهترین سازنده فن کویل در صنعت تهویه مطبوع در نزد مشتریان مطرح نموده است.

تشت آب تقطیر کویل فن کویل های ساراول از ورق گالوانیزه ساخته شده و با عایق رطوبتی در مقابل زنگ زدگی مقاوم شده است.

کویل دستگاه از بهترین و با دوام ترین مواد تهیه شده است تا قطرات آب تقطیر شده به راحتی از سطح آن ریزش کند.

کویل استاندارد با لوله های مسی 3/8 اینچ

در فن کویل های ساراول نحوه اتصال لوله های رفت و برگشت ، همچنین جهت خروج هوا به انتخاب مشتری می باشد.

سیم پیچی خاص الکترو موتور فن کویل باعث عملکرد عالی موتور در هر سه سرعت (تند- متوسط- کند) می شود. دور کند برای زمان خواب و استراحت که نیاز به بی صدا کار کردن فن کویل است در نظر گرفته شده است.

هفت اندازه برای هر مدل

استحکام در ساخت با استفاده از ورق گالوانیزه مقاوم

عمر طولانی قسمت های حساس دستگاه (الکترو موتور و...)

دارای کمترین صدا ، حتی در مواقع کارکرد تند

سهولت نصب و نگهداری

دارای فیلتر قابل شست و شو که به سادگی قابل برداشتن جهت سرویس و نظافت است.

ظاهر زیبا

فن کویل ساران : فن کویل های زمینی ساران در انواع متفاوت (نظیر بالازن، روبرو زن، شیب دار و لوبوی) و در ظرفیت های 200 الی 1200 فوت مکعب بر دقیقه بر اساس مشخصات ذیل تولید می شوند:
- کویل از لوله مسی (سه ردیفه) به قطر 3/8 اینچ با فین های آلومینیومی با راندمان بالا از نوع Fin Plate expanded Tubes 
- تست کویلها پس از چربی زدایی و شستشو با فشار حداقل 200psi
- فن سانتریفیوژ با بالانس استاتیکی و دینامیکی و حداقل دسیبل صدا 
- الکتروموتور تک فاز سه سرعته و مجهز به رله حرارتی جهت حفاظت الکتروموتور در برابر بارهای اضافی و حرارت بیش از حد سیم پیچ 
- تشت تقطیر از ورق گالوانیزه و پوشانده شده از عایق جهت جلوگیری از کندانس
- بدنه داخلی از ورق گالوانیزه
- کلید سه سرعته جهت انتخاب دور مناسب الکترو موتور
- فیلتر قابل شستشو با دسترسی آسان
- رنگ آمیزی بدنه خارجی فن کویل ها به روش الکترو استاتیک با رنگ پودر کوره ای

فن کویل تهویه :

مشخصات محصول
 فن کویل زمینی کریوه - فن کویل زمینی کریر در ظرفیتهای ۲۰۰، ۳۰۰، ۴۰۰، ۶۰۰، ۸۰۰، فوت مکعب بر دقیقه تولید میشوند. - طراحی بسیار زیبا - امکان نصب برروی زمین - دارای ابعاد بسیار مناسب و اشغال کمترین فضا - امکان ساخت به صورت  ۴ لوله ای (در صورت سفارش مشتری) - دارای فیلتر با قابلیت شستشو و تعویض بسیار آسان - مکش هوا از روبرو - سطح صدای بسیار پایین - دریچه های ورودی و خروجی از جنس ABS با مقاومت بالا و بسیار زیبا - بدنه داخلی از ورق گالوانیزه مرغوب - بدنه خارجی از ورق الکتروگالوانیزه با پوشش رنگ کوره ای مقاوم - عایق کاری تشت تقطیر و قسمت های داخلی بدنه با عایق ضخامت ۴ میلیمتر - مجهز به محافظ حرارتی جهت حفاظت موتور در برابر بارهای اضافی و دمای بیش از حد سیم پیچ - دارای موتور تک فاز با ۳ سرعت
 
فن کویل سرما آفرین   
در چهار نوع کلی زمینی بالازن، زمینی روبروزن، سقفی روکار با کابینت، سقفی توکار با پلنیوم
 در 5 اندازه مختلف - با ظرفیت هوادهی از 200 الی 800 فوت مکعب در دقیقه -  با کویل های سه ردیفه با راندمان بالا
 
برای اطلاع از ابعاد و عکس محصولات به قسمت پایین توجه فرمایید
 


برند های جهانی پمپ
پمپ های آب
منبع آب تحت فشار
محصولات کشاورزی