تنظیم کلید مکانیکی پمپ اب

تنظیم کلید مکانیکی پمپ اب

روش تنظیم اتوماتیک پمپ آب خانگی

خلاصه مطلب :

پیچ بزرگ با سفت شدن فشار اب را زیاد کرده و با شل شدن فشاراب را کم می کند. پیچ کوچک نیز اختلاف فشار بین خاموش و روشن شدن را بر عهده دارد که با شل کردن  این پیچ  اختلاف فشاراب بین حداکثر وحداقل  کمتر میشود.تنظیم این دو پیچ  (به خاطر تفاوت لوله کشی ساختمان ها) تجربی است.

تنظیم کلید مکانیکی پمپ اب اپارتمان

کلید مکانیکی پمپ آب آپارتمان مناسب مجتمع بیشتر از 10 واحد مسکونی

(( پرشر سوئیج پمپ اب با دوپیچ کنترل فشار بالا و پائین وقابلیت تنظیم دقیق قطع و وصل شدن  . براثر فشار فنر به دیافراگم کلید عمل سوئیج انجام داده و کنتاکتها به هم چسبیده و برق متصل میشود و پس اززیاد شدن فشاراب دوباره کنتاکتها قطع می شود.))

اگر خودتان می خواهید تنظیم کلید مکانیکی پمپ آب را انجام دهید  به هیچ وجه به پیچ کوچک آن دست نزنید.زیرا تنظیم کارخانه ای آن مناسب ترین گزینه است.

ویژگیها پرشر سوئیج :

ماکزیمم فشار: 3  تا  12 بار( بسته به نوع پرشرسوئیج )

مقدار اختلاف فشار: قابل تنظیم

سه فاکتور مهم برای تنظیم این کلید عبارت است از:

مقدار فشار بالایی که تحت آن سوییچ دستور خاموشی را به پمپ میدهد.

:Cut-out pressure مقدار فشار پایینی که تحت آن سوییچ دستور روشن شدن را به پمپ میدهد.پرشر سوئیج پمپ آب, تنظیم پرشر سوئیج, تنظیم پمپ آب, تنظیم پمپ آب خانگی, تنظیم فشار پمپ اب, تنظیم کلید مکانیکی پمپ آب, کلید کنترل فشار پمپ, نقشه نصب پمپ اب

:Cut-in pressure اختلاف فشار: میزان اختلاف فشار میان خاموشی و روشن شدن پمپ اب( قابل تنظیم است)

 1. جهت افزایش مقدار فشار لازم برای خاموشی پمپ، مهره بالایی فنر شماره 2 را ببندید.
 2. جهت کاهش مقدار فشار لازم برای خاموشی پمپ، مهره بالایی فنر شماره 2 را باز کنید.
 3. جهت افزایش مقدار فشار لازم برای روشن شدن پمپ، مهره بالایی فنر شماره 2 را بسته، به طور همزمان جهت ثابت نگهداشتن فشار خاموشی پمپ، مهره شماره 1 را باز کنید. با این روش قادر خواهید بود میزان اختلاف فشار را نیز علاوه بر فشار روشن شدن پمپ تغییر دهید.
 4. جهت کاهش مقدار فشار لازم برای روشن شدن پمپ، مهره بالایی فنر شماره 2 را باز کرده، به  طور همزمان جهت ثابت نگهداشتن فشار خاموشی پمپ، مهره شماره 1 را ببندید. با این روش قادر خواهید بود میزان اختلاف فشار را نیز علاوه بر فشار روشن شدن پمپ تغییر دهید.
 5. بعبارتی افزایش یا کاهش هر دو فشار تعریف شده با حفظ اختلاف فشار تنها با باز و بسته کردن  مهره فنر شماره 2 امکانپذیر است. لیکن جهت کاهش و یا افزایش فشارها و اختلاف میان آنها باید هردو مهره را به طور همزمان باز و بسته کرد.


تنظیم کلید کنترل فشار پمپ آب به صورت اصولی هم می تواند از استهلاک پمپ و لوازم آن و هم لوله کشی ساختمان بکاهد و هم از مصرف برق تعداد دفعات روشن و خاموش شدن و… جلوگیری کند.ضمنا اتومات ها با یکبار تنظیم به شرط تغییر ندادن شرایط به تنظیم دیگری نیاز ندارند.مگر اینکه قطعات دیگر پمپ خراب شده و روی کارکرد آن تاثیر بگذارد.

کاربرد پرشر سوئیچ   Pressure Switch

کاربرد پرشر سوئیچ : از جمله مهمترین کمیت های مورد اندازه گیری در واحد های صنعتی، کمیت فشار می باشد، بگونه ای که برای تعین نوع تجهیزات ابزار دقیق معمولا یکی از آیتم هایی که همواره مورد سوال است ، فشار سیستم و در نتیجه ماکزیمم فشار قابل تحمل آن می باشد.از اینرو همواره نیازمند تجهیزاتی هستیم تا با توجه به شرایط محیطی و استاندارد های مربوط بتوانند فشار سیستم را اعلام کنند و با توجه به آن عمل می کنند.

کاربرد پرشر سوئیچ : برای اطلاع از مقادیر بالا (H)، خیلی بالا (HH) ، پایین( L) و خیلی پایین( LL) فشار از پرشر سوئیچ ها استفاده میشود. اغلب پرشر سوئیچ ها بصورت تفاضلی عمل کرده و در صورت رسیدن اختلاف فشار به حدی معین سوئیچ می دهند ،سوئیچ ها به دو صورت NO و یا NC می باشد و ما را از رسیدن فشار به مقادیر مورد نظر مطلع می سازند.

قطعات اصلی کلید کنترل فشار پمپ آب:

اسکلت اصلی از کنتکتهای پلاتین ، تشتک ، فنرها و پیچ های تنظیم ، فلنچ و واشر آببندی تشکیل می شود.

کانتاکتها از جنس پلاتین بوده و این موضوع از آسیب زدن و یا در اصطلاح خال زدن کانتاکت جلوگیری  می کند. مهمترین قسمت اینگونه کلیدها همان دو پیچ تنظیم کوتاه و بلند می باشد.

این اتوماتیک ها به شکل مکانیکی عمل می کند.بدین شکل که با بالا رفتن فشارمنبع انبساط فشار پشت نازل اتوماتیک هم زیاد شده و در نتیجه باعث می شود اتوماتیک انالوگ جریان برق را قطع کند و این عمل در صورت کم شدن فشار نیز بر عکس می شود و اتوماتیک برق را وصل می کند.این اتوماتیک ها قابلیت تنظیم دارند.یعنی می توان برحسب فشار مورد نیاز هر ساختمان آن ها را تنظیم کرد.

کاربرد پرشر سوئیچ

 1. کاربرد پرشر سوئیچ در پمپ ها
 2. کاربرد پرشر سوئیچ در سیستم های آب
 3. کاربرد پرشر سوئیچ در سیستم های هیدرولیک
 4. کاربرد پرشر سوئیچ در سیستم های خلا
 5. کاربرد پرشر سوئیچ در کمپرسورهای هوا
 6. کاربرد پرشر سوئیچ در تجهیزات ضد انفجار

انواع پرشر سوئیچ با مارک های مختلف اعم از:

 1. انواع کلید مکانیکی پمپ اب مکزیکی SQUARE D
 2. SQUARE D FSG.  1.4  – 4.6 bar
 3. SQUARE FTG.   1.4  – 4.6 bar
 4. SQUARE FYG2.    2.8 – 7 bar
 5. SQUARE FYG3.    5.6 – 10.5 bar

انواع کلید مکانیکی پمپ اب  ساخت هلند DANFOSS

طراحی شده برای استفاده در کاربردهای صنعتی در زمینه سیستم های کنترل، نظارت و اعلان خطر

 • مناسب برای گاز، بخار و هوا و اب
 • دامنه فشار از 0.2- تا 7.5 بار برای KP35 (فشار پایین)
 • دامنه فشار از 2 تا 14بار برای KP36 (فشار متوسط)
 • ابعاد کوچک جهت صرفه جویی در فضای اشغالی – نصب ساده


تنظیم پمپ اب ساختمان کلید مکانیکی پرشر سوئیج پمپ آب, تنظیم پرشر سوئیج, تنظیم پمپ آب, تنظیم پمپ آب خانگی, تنظیم فشار پمپ آب, تنظیم کلید مکانیکی پمپ آب, کلید کنترل فشار پمپ, نقشه نصب پمپ اب

کلید مکانیکی fsg ساخت مکزیک

 • پرشرسوئیچ ویکا / پرشرسوئیچ  Wika
 • پرشرسوئیچ ایندومارت / پرشرسوئیچ  Indumart
 • پرشرسوئیچ هانیول / پرشرسوئیچ  Honeywell
 • پرشر سوئیچ فانتینی / پرشرسوئیچ  Fantini
 • پرشر سوئیچ تله مکانیک / پرشرسوئیچ  Telemecanique
 • پرشر سوئیچ اشنایدر / پرشرسوئیچ  Schneider
 • پرشر سوئیچ دانگز / پرشرسوئیچ  Dungs
 • پرشر سوئیچ اشکرافت / پرشرسوئیچ  Ashcroft


تگ ها :

ارسال نظر


برند های جهانی پمپ
پمپ های آب
منبع آب تحت فشار
محصولات کشاورزی