تعمیر کار فن کویل خود باشیم

تعمیر کار فن کویل خود باشیم

چکونه تعمیر کار فن کویل خود باشیم؟
برای تعمیر فن کویل زمینی و حتی سقفی با آموزش امروز تمامی افرادی که کمی مهارت فنی دارند می توانند خود فن کویل های خانه خود را سرویس و تعمیر کنند.
قدم اول برای تعمیر فن کویل شناسایی مارک و مدل فن کویل است زیرا هر فن کویل با مارک متفاوت نحوه سرویس متفاوتی می خواهد . اغلب فن کویل های موجود در بازار ایرانی هستند که این موضوع یک اتفاق خوب برای صنعت کشور و هم خریداران می باشد . یکی از قدیمی ترین فن کویل ها که بهترین فن کویل در ایران شناخته شد فن کویل ساراول بود . این فن کویل که تولید و فروش آن هر سال بسیار بالا می باشد دارای کیفیت بسیار بالایی است و از لحاظ تعمیر و سرویس فن کویل چه مدل زمینی و چه مدل سقفی یکی از بهترین و مناسب ترین فن کویل ها است . توجه داشته باشید برای تعمیر فن کویل ساراول اول باید مشکل را شناسایی کرد و بر اساس مشکل اقدام به باز کردن و تعمیر فن کویل کرد . حال قسمت هایی که به صورت مشترک در تمامی فن کویل ها باعث خرابی می شوتد را بررسی می کنیم:
موتور فن کویل : در فن کویل ها اغلب مشکلات و خرابی ها در درجه اول از سمت موتور فن کویل می باشد . موتورهای فن کویل همانطور که در قسمت خود توضیح دادیم دارای دو نوع بوشی و بلبرینگی هستند . تعمیر موتور فن کویل یک کار بسیار تخصصی است که در قسمت لازم توضیحات مناسب داده شده است اما موضوع مهم برای بازکردن موتور فن کویل از دستگاه است که با توجه به مارک فن کویل که در اینجا فن کویل ساراول مد نظر است به این شرح است : ابتدا درب فن کویا را باز میکنیم , برای باز کردن درب فن کویل ساراول کافی است دو پیچ پایین درب که یکی سمت چپ و دیگری در سمت راست درب می باشد , بعد از باز کردن پیچ ها به وسیله یک پیچ کوشتی درب فن کویل را باز می کنیم . درون فن کویل یک سینی است که بر روی این سینی موتور فن کویل و پروانه های فن کویل نصب می باشند . ابتدا باید این سینی فن کویل را از دستگاه مربوطه جدا کرد اما موضوع دیگری که بسیار مهم است نحوه جداسازی سیم های موتور فن کویل از کلید فن کویل است . بیشتر تعمیرکاران برای تعمیرات فن کویل و جداسازی سینی فن کویل از دستگاه اقدام به بریدن سیم های موتور از وسط سیم میکنند تا در موقع نصب به راحتی بتوانند این سیم ها را به وسیله چسب برق به هم متصل نمایند . این کار را ما به شما که آشنایی کامل با کلید فن کویل ندارید پیشناها می کنید . سیم های موتور فن کویل 4 عدد می باشد که هر کدام دارای رنگ متفاوت هستند که معمولا رنگ های این سیم ها سفید – مشکی – ابی و قرمز است مه بعد از جداسازی و بریدن سیم به راحتی می توانید هر سیم را به رنگ خود وصل کنید . بعد از قطع سیم ها اقدام به باز کردن دو عدد پیچ میکنید ,این دو عدد پیچ که در سمت چپ و راست سینی فن کویل است تنها پیچ های نگه دارنده و متصل کننده سینی به فن کویل هستند . با بازکردن پیچ ها و جداسازی شلنگ درین فاضلاب از سینی میتوانید سینی فن کویل را به صورت کشویی از فن کویل جدا نمایید . در قسمت بعدی جداسازی موتور فن کویل از سینی فن کویل می باشد . برای این کار ایتدا باید دو تا پروانه های از داخل سینی به بیرون ایند که بعد از باز کردن پیچ آلن پروانه ها به براحتی پروانه از شافت موتور فن کویل به بیرون می آید (توجه داشته باشید پیچ آلن فن کویل ساراول شماره 3 می باشد و از نوع آلن بلند باید استفاده شود) . این موضوع بسیار مهم است که هنگام بازکردن پروانه ها بالانس پروانه ها از بین نرود زیرا جنس پروانه های فن کویل ساراول از نوع آلومینیومی هستند و در برابر ضربه و فشار بسیار حساس هستند . بعد از باز کردن پروانه ها باید اقدام به باز کردن یکی از حلزونی های فن کویل نمایید . این حلزونی ها با چهار عدد پیچ به سینی فن کویل نصب می باشند , توجه نمایید که بازکردن فقط یکی از حلزونی های فن کویل برای جداسازی موتور فن کویل کافی می باشد . بعد از این کار با باز کردن دو عدد بست موتور فن کویل به راحتی موتور از روی سینی فن کویل جدا می شود و شما میتوانید برای تعمیر به متخصصین شرکت ما مراجعه نمایید .
توجه :
اگر این مطلب برای شما عزیزان مفید واقع شده لطفا در قسمت نظرها موارد پیشنهادی خود را ثبت نمایید.با تشکر از شما .

تگ ها :

ارسال نظر


برند های جهانی پمپ
پمپ های آب
منبع آب تحت فشار
محصولات کشاورزی