تعمیرکار فن کویل

تعمیرکار فن کویل

تعمیرکار فن کویل 

 

چرا فن کویل من صدای زیاد دارد ؟

 

فن کویل های سقفی صدای زیاد می کنند. این سر و صدا می تواند یک مشکل در قسمت های مختلف فن کویل باشد که انجام یکسری کارها جلوی آن را می گیرد. اولین کار محکم کردن تمام پیچ ها در فن کویل است . این پیچ ها شامل پیچ های بدنه و یا پیچ های موتور فن کویل و یا پیچ فن است. اطمینان حاصل کنید که هیچ چیز (سیم پیچ، سیم، پیچ، و غیره) ضربه موتور فن کویل وارد نمیکند . اطمینان حاصل کنید که پیچ هایی که بدنه فن کویل را به موتور وصل می کنند، شل نیستند. در صورت لزوم، آنها را محکم کنید. همچنین نگاه کنید به اینکه آیا هر دو بست کمربندی نگه دارنده موتورفن کویل وجود دارد.

آیا متغیر های سرعت موتور فن کویل باعث ایجاد صدای نویز در فن کویل می شود؟

 

موتور فن کویل که دارای دیمرهای تغییر سرعت هستند می توانند دارای نویز باشند .این نویز معمولا در هنگام استفاده از دیمر اتفاق می افتد. کنترل های دیمری برای کنترل سرعت ساخته شده اند و ممکن است موجب به صدا افتادن موتور فنکویل شما شوند. ما استفاده از دیمرها را برای کنترل سرعت فن توصیه نمی کنیم. شما باید سوئیچ دیمر را حذف کنید و آن را با کنترل سرعت استاندارد جایگزین کنید.(این عمل توسط مهندسین ما قابل طراحی و انجام است ) یک احتمال دیگر این است که شما یک گیرنده بد دارید. اگر از یک کنترل از راه دور استفاده می کنید، گیرنده را خارج کنید و فن را مستقیما به برق وصل کنید. اگر سر و صدا از بین رود، مسئله شما یک گیرنده بد است. فن کویل سقفی شما ممکن است خازن های بد داشته باشد.(این مورد یکی از رایج ترین مشکلات پیش آمده است ) سعی کنید کاسه نگهدارنده خازن را تغییر دهید. و یا اگر فن نیز به آرامی در حال کار است، سطح ولتاژ که موتور دریافت می کند ممکن است کم باشد، باعث می شود موتور فن کویل به سختی کار کند. سطح ولتاژ کمتر از 105 ولت A / C موجب ایجاد نویز می شود. اگر فن کویل های چندگانه در همان کنترل کننده باشند و یا مدار یکسان داشته باشید، این ممکن است مجرایی صوتی داشته باشد. فن کویل های در کنار هم با فن کویل های دیگر در کنترل کننده دیواری، تمایل بیشتری به نویز دارند. به خصوص در خانه های قدیمی تر،که بسیاری از اتاق ها در یک مدار یکسان هستند. این باعث می شود که یک ولتاژ پایین وجود داشته باشد که موجب سر و صدای فن می شود و به آرامی کار میکند.

سرعت نامتعادل موتور فن کویل سقفی

 

اگر سر و صدا به صورت تغییر ناگهانی سرعت موتور است و بوی وجود دارد، خازن مشکل دارد . آن را در اسرع وقت جایگزین کنید.
اگر صدای به وجود آمده صدای برخورد قطعات است
در این صورت هنگام خاموش کردن موتور فن کویل صدا از بین میرود . این مشکل از شل بودن پیچ آلن پروانه فن است . شما می توانید با بازکردن فن ها و جایگزین کردن پیچ آلن مناسب این صدا را نیز از بین ببرید .

 

دلیل صدای زیاد فن کویل سقفی چیست ؟

 


یک فن کویل که به طور مستقیم به سقف نصب می شود می تواند سر و صدا ایجاد کند. هنگامی که فن کویل بر روی یک سقف آویزان می شود، سر و صدا از فن می تواند از طریق کانال وارد فضای خانه گردد . برای به حداقل رساندن سر و صدا، از یک آویز مورد تایید که بین سقف و فن کویل قرار می گیرد استفاده کنید. این کمک می کند تا فن را جدا کند تا سر و صدا از موتور زمان سخت تری را برای پیوند و ایجاد نویز تقویت کند. در بیشتر موارد این کار را انجام می دهد.


بالانس کردن فن ها


شما می توانید با استفاده از یک خط کش پروانه های فن کویل خور را بالانس کنید و تا 50 درصد از صدای فن خود بکاهید.

 

صدای ناشی از بلبرینگ و یا بوش موتور فن کویل

 


در اغلب موارد صدای زیاد فن کویل ناشی از بوش و یا بلبرینگ موتور فن کویل است . در بیشتر موتور فن کویل به علت مقاومت بالا از بوش استفاده می شود . این بوشها زمانی که روغن به اندازه کافی نداشته باشند و یا محیط بوش سیاه و کثیف شده باشند باعث ایجاد اصطحلاک زیاد بین بوش و شفت می شوند که در این صورت علاوه بر خرابی بوش , شفت موتور فن کویل نیز خراب می شود . این گونه خدمات تخصصی توسط شرکت ما با کمترین زمان و هزینه انجام می گیرد .
مشکل اصلی شما در اینجا پیدا نشد؟

کارشناسان ما در صنعت کار بیش از همه خوشحال هستند که به شما کمک می کنند موضوع را شناسایی کرده و به شما در پیدا کردن راه حل کمک کنید. لطفا با ما تماس بگیرید

تگ ها :

ارسال نظر


برند های جهانی پمپ
پمپ های آب
منبع آب تحت فشار
محصولات کشاورزی