پمپ لجن کش

پمپ لجن کش

 

پمپ های لجن کش برای انتقال  فاظلاب های خانگی و آب با الیاف بلند و لجن پسابهای صنعتی همراه با اب و آب گل الود و آلوده و آبهایی که دارای ذرات جامد و معلق هستند مورد استفاده قرار میگیرند.

این پمپ ها  مستغرق هستند و میتوانند در داخل سیال به طور کامل غوطه ور شوند. بسته به انتخاب مشتری جنس بدنه این پمپ انتخاب میشود. بدنه های این پمپ ها از جنس استیل و یا چدن و یا برنز میباشد.
بیشترین استفاده این پمپها معمولا برای تخلیه چاها و فاضلاب ها میباشند.
دارای دو نوع فلوتر دار و بدون فلوتر میباشند. ابن پمپ دارای خورد کن میباشد تا ذرات را به قطعات کوچک تبدیل کند
 
 

همان طور که میدانید امروزه پمپ های صنعتی و خانگی از تنوع بسیار بالایی برخوردار هستند ، یکی از انواع پمپ ساخته شده توسط کمپانی های تولید کننده ی آن ، پمپ لجن کش میباشد که تا حدودی ساختاری مانند پمپ کف کش دارد.
این دستگاه نوعی پمپ سانتریفیوژی ( گریز از مرکز ) مستغرق است که از یک الکتروموتور و چرخش پروانه به منظور ایجاد نیروی جنبشی و فشار در سیال استفاده میکند.
پمپ لجن کش که امروزه کاربرد بسیاری پیدا کرده است با توانایی انتقال و ایجاد فشار در سیالاتی چون فاضلاب ها و پسماند ها که حاوی موادی چون لجن هستند ، حتی در مواردی به عنوان ابزاری در جهت چاه باز کردن ، رسوب زدایی چاه و تخلیه ی آن مورد استفاده قرار میگیرد.

از مرغوب ترین و با کیفیت ترین این پمپ ها از لحاظ ساختاری که فروش بالایی را نیز دارند میتوان به پمپ لجن کش پنتاکس و پمپ لجن کش لوارا اشاره کرد. این دو برند مشهور و شناخته شده که هر دو از شرکت های ایتالیایی میباشند با سابقه ای درخشان ، چندین دهه است که بخش اعظمی از فروش جهانی تکنولوژی های مربوط به آب را به خود اختصاص داده اند.
بازرگانی صنعت کار نیز با در نظر گرفتن این موضوع ، به عنوان یک نمایندگی واردات پمپ لجن کش پنتاکس و لوارا را در اختیار داشته و انواعی از این مدل ها را آماده ی عرضه به خریداران گرامی دارد.

یک پمپ لجن کش مانند هر دستگاه دیگری دارای بخش ها و ویژگی های خاصی است که در نظر گرفتن آن ها در هنگام انتخاب مدل ، بازدهی بهتری را در استفاده از پمپ به ارمغان می آورد.
به لحاظ سیستم عملکردی ، پروانه ی تعبیه شده در لجن کش ها عموما باز یا نیمه باز میباشد که در نتیجه ی آن قابلیت عبور مواد جامد و معلق موجود در سیال را دارند. البته انواعی از این دستگاه ها مجهز به بخشی به نام خرد کن نیز هستند ، در واقع تیغه های قرار گرفته در ورودی با خرد کردن ذرات بزرگتر از ده میلیمتر میتوانند این مواد را بدون انسداد پمپ جا به جا کنند.

ویژگی دیگری که در عملکرد موثرتر پمپ لجن کش دخالت دارد ، فلوتر میباشد که در بعضی مدل ها قرار گرفته است. فلوتر با کنترل مداوم سطح آب به صورت یک کلید اتومات خاموش و روشن عمل کرده و از کارکرد مداوم پمپ در مواقعی که مورد نیاز نیست جلوگیری میکند. در بعضی پمپ ها که فاقد فلوتر هستند میتوان این سیستم را جداگانه خرید و روی آن نصب کرد.

به لحاظ موتوری پمپ لجن کش ، بسته به مدل میتواند تک فاز و یا سه فاز باشد که برای محافظت از موتور در مقابل نفوذ آب پمپ را با آب بند مکانیکی طراحی میکنند ، همچنین سیستم خنک کاری آن ، آب خنک یا روغن خنک است.
حالت خروجی قرار گرفته در لجن کش نیز از رو یا از بقل ساخته میشود که مسیر سیال را مشخص میکند.

پمپ لجن کش با توجه به مکانی که مورد استفاده قرار میگیرد باید از موادی سازگار با آن محیط ساخته شود. به عنوان مثال پمپ لجن کش استیل به دلیل مقاومت بالایی که در برابر مواد خورنده و اکسایش دارد بسیار مناسب جهت انتقال سیالات خورنده است. پمپ لجن کش چدنی هم نسبتا هزینه اولیه کمتری را متحمل میکند و طرفداران بسیاری دارد.

پمپ لجن کش پنتاکس
پمپ لجن کش پنتاکس سری DX از بدنه و پروانه با جنس استیل و سیستم فلوتر بهره مند هستند و با توان 1.5 تا 2 اسب بخار عمل میکنند. آبدهی که از مدل های این سری پمپ لجن کش میتوان انتظار داشت بین 12 الی 18 متر مکعب در ساعت است ، همچنین ارتفاع حداکثری آن ها 7.4 و 9.8 متر میباشد.
پمپ لجن کش پنتاکس سری DG به لحاظ خصوصیات همانند سری DX تنها با تفاوت بدنه ای چدنی است.
مدل های DC و DT و DM همگی دارای بدنه و پروانه چدنی اند و تنوع بالایی را در ویژگی های آنها از جمله فلنج ، خردکن ، مکانیکال سیل دوبل شاهد هستیم. این پمپ ها از توان 1.5 الی 10 اسب بخار تولید شده و حداکثر آبدهی 15 تا 144 متر مکعبی بسته به مدل پمپ ایجاد میشود.


پمپ لجن کش لوارا
پمپ لجن کش لوارا در دو سری DOMO و DL به تولید میرسند که سری DL همگی لجن کش هایی سه فاز و دارای پروانه جنس استیل 304 هستند. همچنین حداکثر آبدهی ایجاد شده توسط آنها 30 تا 42 متر مکعب بر ساعت است.
سری DOMO متنوع تر بوده در با حداکثر ارتفاع 15 متری در مدل های تک فاز و سه فاز به تولید میرسند. در این سری پمپ لجن کش لوارا علاوه بر پروانه ، بدنه نیز از جنس استیل ساخته میشود و حداکثر آبدهی آن ها 42 متر مکعب بر ساعت است.
 
 
پمپ لجن کش(پنتاکس):
 
Screenshot (81)
 
پمپ لجن کش(LOWARA):
 
 
Screenshot (83)
 
پمپ لجن کش موتور استیل وایکانت 2 اینچ 2 اسب
 
پمپ لجن کش تمام استیل وایکانت 2 اینچ 2 اسب
 
 
گالری تصاویر محصول
تگ ها :

ارسال نظر


برند های جهانی پمپ
پمپ های آب
منبع آب تحت فشار
محصولات کشاورزی