پمپ شناور پنتاکس مدل 4PS

پمپ شناور پنتاکس مدل 4PS

پمپ شناور پنتاکس ایتالیایی مدل 4PS

پمپ های محیطی شناور 4 اینچ. مناسب برای کاربرد داخلی.

بدنه پمپ از جنس فولاد ضد زنگ.

پروانه پمپ از جنس برنج.

حداکثر دمای مایع 40 درجه سانتی گراد.

سیستم های آبیاری و گیاهان تحت فشار.

مدل تک فاز مجهز به جعبه کنترل.

 

این پمپ دارای 3 مدل مختلف است :

1- پمپ شناور پنتاکس ایتالیایی مدل  4PS 750 با توان 0.75 اسب با حداکثر ارتفاع 45 متر

2- پمپ شناور پنتاکس ایتالیایی مدل 4PS 1000 با توان 1 اسب با حداکثر ارتفاع 62 متر

3- پمپ شناور پنتاکس ایتالیایی مدل 4PS 1500 با توان 1.5 اسب با حداکثر ارتفاع 102 متر

پمپ شناور پنتاکس مدل 4PS

 

کمتر کسی هست که در زمینه تجهیزات مربوط به آب اطلاعاتی داشته باشد و نام کمپانی پنتاکس ( PENTAX به گوشش نخورده باشد. این کمپانی با شعار " هرجا آب هست ، پنتاکس نیز هست " وارد عرصه رقابت شده و در حال حاضر یکی از چهار برند برتر در زمینه تولید و طراحی پمپ میباشد.
طیف وسیع مدل هایی چون پمپ شناور پنتاکس ، پمپ کفکش ، پمپ لجن کش و.. که در نهایت کیفیت و ساختار حرفه ای به بازار عرضه شده ، محصولات پمپ پنتاکس را در میان تجهیزات آبی محبوب قرار داده و گستردگی فروش آن ها در بیش از 100 کشور خود دلیلی بر این ادعاست.

در اینجا به معرفی و بررسی یکی از این سری پمپ ها با نام تجاری پمپ شناور مدل 4PS پنتاکس خواهیم پرداخت.
این سری پمپ پنتاکس خود در سه مدل که به لحاظ ساختاری یکسان هستند اما در توان نیروی تولیدی متفاوت اند تولید شده است.
شاید بتوان یکی از دلایل محبوبیت PENTAX را نیز همین دانست که در تولیدات خود تنها به یک مدل و یک توان بسنده نمیکند و همیشه نیاز مشتریان را در نظر دارد.

پمپ پنتاکس مدل 4PS از نوع پمپ شناور است که از انرژی مکانیکی پمپ در جهت افزایش میزان فشار آب استفاده میکند. در واقع ساختار پمپ شناور نیز مانند پمپ طبقاتی است که آب طبقه به طبقه از پروانه عبور میدهد و سرانجام با تبدیل انرژی جنبشی سیال به فشار در مصارف آب رسانی کمک شایانی میکند.

طراحی پمپ شناور پنتاکس میتواند به صورت سه فاز ( 230 /400 V-50Hz  ) یا تک فاز ( 230 V-50Hz ) باشد که از تفاوت های این دو مدل میتوان به طول عمر بالاتر ، هزینه و حجم پایین تر پمپ های سه فاز اشاره کرد.
 همچنین پمپ سه فاز برخلاف پمپ تک فاز برای شروع به کار به گشتاور قوی نیاز دارد که به همین نسبت کارایی بالاتری را میتواند ارائه کند.
در نتیجه برای مصارف خانگی پمپ تک فاز انتخاب مناسب تری است.  پمپ مدل 4PS پنتاکس به صورت تک فاز حاوی جعبه کنترل نیز میباشد. این جعبه کنترل عملکرد پمپ را اتوماتیک میکند و نیاز به نصب منبع تحت فشار را از بین میبرد. به این ترتیب طول عمر دستگاه بالا رفته و مانع از خرابی و سوختن پمپ در مواقعی چون قطع آب میشود. کابل در نظر گرفته شده برای آن نیز طولی معادل 10 متر دارد.

همانطور که اشاره شد پمپ شناور پنتاکس مدل 4PS دارای سه مدل است که این سه مدل میتوانند حداکثر توان هایی به میزان 0.75 یا 1 یا 1.5 اسب بخار را داشته باشند. در نتیجه ی این توان حداکثر فشاری معادل 45 ، 62 و 102 متر ایجاد میشود به این معنی که پمپ میتواند تا این ارتفاع سیال را بالا ببرد.

وجود بدنه و شفت از جنس استیل یکی از ویژگی های بسیار مثبتی است که پنتاکس در طراحی بعضی از مدل ها بکار برده است. پمپ شناور مدل 4PS پنتاکس یکی از همین پمپ های استیلی است که مقاومت و استحکام بالایی را دارد و میتوان از آن در آب های شور نیز استفاده کرد.

در نصب این پمپ باید توجه داشت که قطر خروجی و دهانه 4 اینچی آن لحاظ شود و حداکثر دمای سیال عبوری از پمپ 40 درجه سانتیگراد باشد. به این ترتیب میتوان حداکثر آبدهی 2.7 متر مکعب بر ساعت را انتظار داشت.

 

با توجه به موارد ذکر شده ، پمپ شناور مدل 4PS جهت استفاده در کاربرد های آب رسانی خانگی ، سیستم های آبیاری و گیاهان ، تاسیسات ایجاد و تقویت فشار ، پر کردن مخازن ذخیره سازی از منابع آب زیرزمینی و.. مناسب میباشد که با کمک یک متخصص در بررسی نمودارهای محصول میتوان بهترین انتخاب را داشت.

 

بررسی ویژگی های فنی و تخصصی پمپ شناور مدل 4PS PENTAX

 

 • حداکثر توان : 1.5 / 1 / 0.75 اسب بخار
 • حداکثر فشار : m 102/ 62 / 45
 • حداکثر آبدهی : 2.7 m³/h
 • حداکثر دمای سیال : 40 درجه سانتیگراد
 • نوع موتور : اندوکسیون دو پل
 • سه فاز : 230 /400 V-50Hz  / تک فاز : 230 V-50Hz
 • مدل تک فار مجهز به جعبه ی کنترل
 • اندازه دهانه : 4 اینچ
 • کابل : H07 RNF / 10 متر
 • جنس خروجی : چدن با روکش نیکل
 • جنس بدنه : استنلس استیل
 • جنس شفت : استنلس استیل
 • جنس پروانه : برنج
 • کلاس عایق بندی : F
 • درجه حفاظتی : IP58
گالری تصاویر محصول
تگ ها :

آخرین اخبار محصولات پنتاکس

آخرین مقالات محصولات پنتاکس

ارسال نظر


برند های جهانی پمپ
پمپ های آب
منبع آب تحت فشار
محصولات کشاورزی