پمپ تک شناور پنتاکس مدل4S

پمپ تک شناور پنتاکس مدل4S

پنتاکس ( PENTAX ) این برند ایتالیایی همواره با تولیدات خود در حرفه ای ترین طراحی ها و به کاربری جدید ترین تکنولوژی های روز دنیا تبدیل به رقیبی بسیار بزرگ برای تولید کنندگان پمپ شده است.

توجه به نیاز مشتری از اصولی میباشد که پنتاکس همیشه در نظر داشته و با تنوع بسیار در ساختار و مدل های پمپ آب رسانی تبدیل به برندی بسیار محبوب در اکثر نقاط دنیا از جمله ایران شده است.
پمپ شناور ، پمپ جتی ، پمپ کف کش و ... انواعی از پمپ ها هستند که PENTAX تولید آن ها را در دست دارد.

پمپ تک شناور و پمپ شناور پنتاکس مدل هایی هستند که خود در سری های مختلفی طراحی شده اند و توجه به ویژگی ها و تفاوت های هر یک از این سری ها هنگام انتخاب ، موجب بازده بهتر پمپ در محل و برآورده ساختن نیاز های مد نظر شما میشود. پمپ تک شناور مدل S4 یکی ازاین سری ها میباشد که در ادامه به معرفی آن خواهیم پرداخت.

در ابتدا باید دانست که پمپ تک شناور چیست و چگونه عمل میکند.
این دستگاه از دو بخش تشکیل شده است ، بخش اول یک پمپ آب گریز از مرکز یا همان پمپ سانتریفیوژی میباشد به این معنی که عملکرد آن بر اساس نیروی گریز از مرکز است و انرژی جنبشی ایجاد شده از این نیرو در مجاری خروجی به فشار تبدیل میشود. بخش دوم آن موتور الکتریکی شناوری است که با پمپ کوپله میشود.

پمپ تک شناور مدل S4 PENTAX در واقع سیستمی شبیه به پمپ طبقاتی دارد ، یعنی سیال با ورود به پمپ از مرکز پروانه اول حرکت کرده و پس از خروج از آن وارد طبقه بعدی میشود. همین ترتیب ادامه پیدا میکند تا سیال با فشار ایجاد شده از پمپ خارج شود.
اکثر پمپ های شناور از جمله پمپ مدل S4 به صورت عمودی نصب میشوند . البته در شرایط خاص بسته به نوع مدل و اندازه موتور آن میتواند نصبی به صورت افقی یا مایل نیز داشته باشد.
فلنج تعبیه شده در این پمپ امکان اتصال ( کوپله شدن ) به موتور هایی که بر طبق استانداردهای NEMA ساخته شده اند را فراهم میکند.

عمده کاربرد پمپ تک شناور در پمپاژ از چاه ها می باشد بنابراین برای انتخاب آن باید به قطر دهانه و نسبت آن به چاه توجه کرد. پمپ شناور S4 پنتاکس دارای دهانه 4 اینچی است که یعنی برای استفاده از آن دهانه چاه باید بالای 4 اینچ باشد.

همچنین از دیگر ویژگی های این مدل تک فاز بودن آن است. پمپ تک فاز در محیط هایی با اب زیر زمینی سطحی عملکرد بهتری دارد و برای چاه های بسیار عمیق بهتر است از پمپ سه فاز استفاده شود.

بدنه پمپ شناور غالبا از دو نوع چدنی و یا استیل ساخته میشود که هر یک از این دو نوع بسته موقعیت مزایا و معایب خود را دارند. برای مثال پمپ های چدنی دارای وزن و مصرف برق بالاتر ، راندمان پایین و استحکام کم در مقابل آب شور هستند.
پمپ تک شناور مدل S4 پنتاکس با بدنه ای از جنس استیل ضد زنگ آبدهی بیشتر ، راندمان بالا و مقاومت در برابر اکسایش و در نتیجه طول عمر بیشتری را ارائه میکند.

از جمله مزایای دیگر پمپ شناور ، میتوان به عملکرد بی صدا و عدم افزایش حرارت آن در پی کارکرد مداوم نیز اشاره کرد.

به دلیل وجود سیستم سانتریفیوژ ، طبقاتی و عمودی در این پمپ استفاده از آن برای جا به جایی مایعات با غلظت پایین ، کاربرد های داخلی چون ارسال آب تمیز ، سیستم های آبیاری و گیاهان تحت فشا و... مناسب میباشد.

 

بررسی ویژگی های فنی و تخصصی پمپ تک شناور مدل 4S پنتاکس

· اندازه دهانه : 4 اینچ

· دور موتور : 2900 rmp

· حداکثر دمای سیال : 35 درجه سانتیگراد

· حداکثر شن و ماسه موجود در آب : 150 گرم بر مترمکعب

· دارای فلنج برای کوپله شدن ( اتصال ) به موتور

· دارای شیر یک طرفه

· جنس بدنه : استنلس استیل

· جنس شفت (محور) پمپ : استنلس استیل

· جنس خروجی : استنلس استیل AISI 304

· جنس پروانه و دیفیوزر : پلی کربنات مخصوص مواد خوراکی و دارای رینگ های استنلس استیل

· جنس بوش های فوقانی : برنز

· موتور فرانکلین قرارگرفته داخل کپسول بدون قابلیت بازپیچی / موتور قرار گرفته در حمام روغن با قابلیت بازپیچی

· کلاس عایق بندی : B

· درجه حفاظت : IP58


 

 

گالری تصاویر محصول
تگ ها :

آخرین اخبار محصولات پنتاکس

آخرین مقالات محصولات پنتاکس

ارسال نظر


برند های جهانی پمپ
پمپ های آب
منبع آب تحت فشار
محصولات کشاورزی