پمپ ابارا خودمکش

پمپ ابارا خودمکش

پمپ ابارا خودمکش

یکی از غول های جهانی شناخته شده در طراحی، توسعه و ساخت ماشین آلات صنعتی شرکت ابارا ( EBARA ) میباشد که در سال 1912 بنیانگذاری شده است.
EBARA در سه گروه اصلی فعالیت می کند : ماشین آلات و سیستم های سیالات ، مهندسی محیط زیست و ماشین آلات دقیق. ابارا همچنین از طراحی و ساخت چیلرها، کمپرسورها، کوره های شستشو و تجهیزات نیمه هادی پشتیبانی می کند.
ازمحصولاتی که این شرکت توجه ویژه ای به آن دارد تولید پمپ ها و تجهیزات پمپاژ است. پمپ ابارا خودمکش ، سیرکولاتور ، بشقابی ، جتی و... محصولاتی از این شرکت ژاپنی میباشد که در سایت صنعت کار ارائه میشود.

سری های JESX-JEX, JES-JE همگی جزو دسته پمپ خودمکش ابارا میباشد ، خود مکش به این معنی که بر روی مخزن مکش قرار میگیرد و نیازی به یک سیستم راه اندازی خارجی ندارد.


به این ترتیب مشخص میشود که کاربرد پمپ ابارا خودمکش که به نوعی پمپ سانتریفیوژی است در آبگیری و موقعیت هایی که مخزن در زیر قرار میگیرد مناسبتر میباشد.

باید مد نظر داشت که با وجود محدویت در منابع آبی ، روز به روز وجود ابزار هایی که با کمترین انرژی مصرفی و تلف شدن منابع بتواند نیاز ما را تامین کند بیشتر میشود.ساخت پمپ های آبی نیز یکی از اقدامات مفید در این راستا است.
پمپاژ آب تمیز به طبقات مختلف ساختمان ها ، به خصوص در طبقات بالایی به طور حتم وجود یک پمپ را لازم میکند چرا که با افت فشار شاهد کاهش و یا خرابی کارکرد پکیج و رادیاتورها خواهیم بود.

از دیگر شرایطی که وجود پمپ نیاز است تخلیه مخازن و استخرها میباشد.مناسب ترین پمپ برای این موقعیت پمپ خودمکش است که بازده بهتری را از خود نشان میدهد.
در ابیاری تحت فشار نیز طبیعتا حضور یک پمپ کار را بهتر انجام میدهد البته از این سری پمپ ها بهتر است در مساحت های متوسط و کوچک استفاده شود.
پمپ ابارا سری JESX-JEX, JES-JE دارای طراحی به صورت خودمکش است که انتقال مایع (اب تمیز) با حداکثر دمای 45 درجه را انجام میدهند. حداکثری فشاری که این سری پمپایجاد میکند معادل 6 بار و حداکثر عمق مکش ان 8 متر است.

پمپ های سری JES – JE ابارا ، پمپ هایی برقی و ساخته شده از فولاد ضد زنگ (استیل) 304 میباشند که مجهز به به گروه ونتوری ( انژکتور و دیفیوزر ) شده اند.
همچنین به لطف اندازه و مواد به کاربرده شده در آن ها ، به راحتی قابل استفاده و حمل هستند.

پروانه های به کار برده شده در این پمپ خودمکش بسته به مدل آن متفاوت است. در پمپ JES پره پروانه در PPO + PS تقویت شده با الیاف شیشه قرار دارد در حالی که پمپ JE ، پروانه در استیل AISI 304 است.

در مدل هایی که موتور تک فاز است محافظ حرارتی اتوماتیک اضافه بار در نظر گرفته شده اما در موتور های سه فاز تامین آن بر عهده خود مصرف کننده میباشد.
برای پمپ خودمکش ابارا آب بندی و مهر و مومی با کیفیت از جنس سرامیک ، کربن و NBR در نظر گرفته شده تا از نشت مواد به خارج جلوگیری شود.کلاس عایق بندی آن نیز F است.

موتور استفاده شده در این مدل ها 2 قطب، بسته، آسنکرون، خود تهویه با تهویه داخلی هستند و دور موتوری برابر 2900 rpm را ارائه میکنند.


کاربرد ها :

افزایش فشار داخلی / آبیاری باغ های کوچک / تخلیه مخازن و استخرهای شنا / انتقال آب پاک به طور کلی

بررسی ویژگی های فنی و تخصصی پمپ ابارا خودمکش سری JESX-JEX, JES-JE

مشخصات هیدرولیکی

حداکثر دما : 45 C
حداکثر فشار : 6 bar
حداکثر عمق مکش : 8 m
مجموعه هد : 11.5 تا 49 متر
ظرفیت : 0.3 تا 4.5 متر مکعب در ساعت
پروانه : سانتریفیوژ بسته
نوع آببندی : مکانیکال سیل
نوع مایع : آب تمیز
یاتاقان : بلبرینگ دوروبسته
مکش (اینچ) : JESX 1
JEX 1,1/4
رانش (اینچ) : 1

مشخصات الکتروموتور

دور موتور : 2900 rpm
کلاس عایقبندی : F
درجه محافظت : IP54 / IP44
خازن : توکار
فرکانس : 50 هرتز

جنس مواد

پوسته : استیل 304
پروانه : تکنوپلیمر
مکانیکال سیل : سرامیک / کربن / NBR
کاسه سیل : استیل 304
شفت : استیل 303
واسطه : الومینیوم
انژکتور : تکنوپلیمر
دیفیوزر : تکنوپلیمر

گالری تصاویر محصول
تگ ها :

آخرین اخبار پمپ ابارا

آخرین مقالات پمپ ابارا

ارسال نظر


برند های جهانی پمپ
پمپ های آب
منبع آب تحت فشار
محصولات کشاورزی