موتور کولر

موتور کولر

 

موتور کولر

 

 

 کولر های 4500 و 5000 موتور 1/2
 کولر های 3000 و 3500 موتور 1/3
 کولر های 6500 و 7000 موتور 3/4
 

 

 

 

معرفی موتور کولر شرکت صنعت کار

موتور کولر با کیفیت بسیار بالا می باشد و برگه ضمانت تعویض همراه با موتور می باشد . قیمت انواع سایزهای موتور کولر بسیار مناسب و به قیمت تولید و پخش می باشد(جهت اطلاع از قیمت ها تماس بگیرید) . گارانتی تعویض موتور کولر به جز ضربه و آب  بدون قید و شرط می باشد و درجا تعویض می شود. موتور کولر از نوع بلبرینگی و کلاج دار می باشد. همچنین سایز 3/4 موتور کولر دارای خازن می باشد.

 

شرکت صنعت کار به عنوان سازنده موتور کولر و مرکز پخش موتور کولر شرح انواع موتور کولر خود را را به صورت زیر ارائه می دهد .

موتور کولر با قدرت 3/4 اسب که به عنوان بالاترین قدرت در موتور کولر است معمولا با دسته های سبز رنگ  که از دیگر سایز های موتور کولر متمایز است . این موتور کولر مناسب برای نصب بر روی کولرهای با قدرت 6500 و7000 است که به صورت استاندارد تولید میشود تا قابل نصب بر روی تمامی کولر ها از جمله کولر آبی آبسال - سپهرالکتریک - برفاب و...( مصرف آب تقریبی این سایز کولر ها معمولا 30 لیتر بر ساعت است .) این سایز موتور کولر با خازن راه انداز می باشد و خازن راه‌انداز کولر آبی با سیم‌پیچ موتور(سیم پیچ کمکی) آن به صورت سری قرار می‌گیرد و تنها هنگام راه‌اندازی موتور کولر در مدار است. این خازن اختلاف‌فاز لازم برای راه‌اندازی موتور را فراهم می‌کند و سپس توسط کلید گریز از مرکز از مدار خارج می‌شود. موتورکولر زیر 3/4 اسب بخار معمولاً خازن راه‌انداز ندارند و موتورهای پرقدرت‌تر معمولاً خازنی با ظرفیت ۱۳۰ تا ۱۴۰ میکروفاراد و ۱۱۰ ولت استفاده می‌کنند . پس بنابراین هم به صورت علمی و هم به صورت تجربی برای موتور کولر با قدرت های 1/2 و 1/3 احتیاجی به خازن راه انداز نمی باشد.لازم به ذکر می باشد که این سایز موتور کولر دارای یکسال برگه ضمانت نامه می باشد که این ضمانت دربرگیرنده تمامی اجزا موتور می شود و ضمانت نامه به صورتی است که تمامی فروشندگان ملزم به تعویض کامل الکتروموتور معیوب با الکترو موتور خراب می باشند. موتور کولر3/4 اسب بخار دارای خازن استارت (CS) دو سرعته است که دور کند : 1/4 اسب بخار (0.18 کیلو وات) - 2.9 آمپر - 950 دور در دقیقه - دور تند :  3/4اسب بخار (0.55 کیلو وات) - 5.5 آمپر - 1425 دور در دقیقه

 

موتور کولر با قدرت 1/2 اسب که به عنوان دومین سایز موتور کولر معرفی می گردد مناسب برای نصب بر روی کولرهای آبی 4000 و 5000 می باشند .قیمت این مدل از موتور کولر به صورت استعلامی و تماس با فروشندگان شرکت می باشد . این سایز موتور کولر که با دستگیره سفید نسبت به باقی موتورها متمایز شده اند احتیاجی به خازن راه انداز نداشته و توسط سیم پیچ اصلی راه اندازی می شوند . عملکرد مکانیکی این موتور کولر مانند سایر سایز ها به صورت بلبرینگی است که بلبرینگ استفاده شده در آن بسیار مرغوب و مناسب در برابر رطوبت های داخل کولر و همچنین مقاوم در برابر گردو خاک است تا بتواند صدای موتور کولر را به حداقل ترین صدای ممکن برساند . به دلیل اینکه این موتورها باید به وسیله هوای داخل کولر خنک شوند ای پی آنها 22 است تا باداشتن فضاهایی بر روی موتور چرخش و خنک کاری سیمپیچ به بهترین شکل ممکن انجام شود . توضیحات اضافه بابت ضمانت این موتور کولر به این صورت می باشد که تمامی فروشگاهایی که این موتور کولر شرکت صنعت کار را به فروش می رسانند موظف هستند تا با اولین مراجعه مشتری بدون اتلاف وقت موتور معیوب را با موتور آکبند تعویض نمایند . قابل توضیح است که به مشتریان عزیز توصیه می شود که خرید خود را مستقیما از خود شرکت که اطلاعات تماس و نشانی در این سایت ثبت شده انجام دهند تا به هیچ عنوان در زمان اعمال ضمانت به مشکل خاصی برخورد نکنند . موتور کولر 1/2 اسب بخار که دو سرعته است که دور کند : 1/6 اسب بخار (0.124 کیلو وات) - 2.5 آمپر - 950 دور در دقیقه - دور تند : 1/2 اسب بخار (0.37 کیلو وات) - 4.47 آمپر - 1425 دور در دقیقه

موتور کولر با قدرت 1/3 اسب که کوچکترین سایز موتور کولر های آبی می باشد و مناسب برای کولرهای با سایز 3000 و3500 است . این سایز موتور کولر با دسته های به رنگ قرمز هستند که بدون خازن است . بیشتر مشتریان و تعمیر کاران برای بازدهی و قدرت بیشتر برای کولرهای با این سایز نیز قدرت موتور 1/2 اسب را انتخاب می کنند تا مقاومت بیشتری در برابر بارهای اضافه داشته باشد. از لحاظ تجربی هم این کار توسط شرکت ما مورد تایید می باشد و استفاده موتور کولر 1/2 در کولر های 3000 و 3500 بلامانع می باشد و در صورت خراب موتور در این شرایط اعمال گارانتی توسط شرکت انجام می پذیرد . برای این کار توجه داشته باشید که باید سایز فولی مورد استفاده را نیز نسبت به موتور تغییر دهید و سایز فولی مورد استفاده از سایز 70 به سایز 85 متغییر می نماید . فولی های مورد استفاده برای نصب موتور کولر معمولا از جنس آلومینیوم خشک می باشند و انتقال قدرت از موتور به فن توسط فولی انجام می پذیرد لازم به ذکر است که در هر کولر از دو نوع فولی استفاده می شود که فولی کوچک بر روی محور شفت موتور و فولی بزرگ بر روی محور شفت فن نصب می شود . نحوه قرارگیری فولی به گونه ای است که بر روی یک صفحه فرضی قرار میگیرد که در غیر این صورت موجب خوردگی تسمه خواهد شد. این موتور کولر دو سرعته می باشد  دور کند  1/10 اسب بخار (0.07 کیلو وات) - 2.1 آمپر - 950 دور در دقیقه است و  دور تند  1/3اسب بخار (0.25 کیلو وات) - 3.2 آمپر - 1425 دور در دقیقه

راهنمای انتخاب کولر آبی :

یک سوال بسیار رایج از طرف بسیاری این است که چگونه باید یک کولر آبی انتخاب کنم؟

اگر شما در یک منطقه ساحلی یا دارای رطوبت بالا زندگی می کنید، هرگز استفاده از کولر آبی استفاده نخواهد شد زیرا "کولر آبی " هنگامی که هوای شما پر از رطوبت است به هیچ عنوان کارآمد نیست. (به جز برای استفاده در گلخانه ها که در آن رطوبت بالا برای سلامت گیاهان مفید است)

خانه ای که 9 مترعرض، 12 متر  طول و 2.5  متر ارتفاع در مجموع 313  متر مکعب منطقه ای که باید خنک شود.

تبدیل آن به فوت :   30 فوت عرض، 40 فوت طول و 8 فوت  ارتفاع در مجموع 9600 فوت مکعب

تقسیم 9600 به دو به شما CFM مورد نیاز را می دهد ، که در این مورد، 4800 = CFM.

9600/2 = 4800

در این مورد، شما می بایست از یک کولر 4800CFM  استفاده کنید.

(نکته : هرگز تمایلی به انتخاب یک سایز کوچکتر نداشته باشید . شما می توانید یک کولر 5500CFM  را در اینجا انتخاب کنید که مطابق آن موتور کولر مورد نظر 1/2 اسب می باشد)

موتورکولر را در ابتدا باید با سرعت کم راه اندازی و اجرا کرد ، سپس در روزهایی که شدت گرما بالا است به دور تند افزایش داد

یکی دیگر از عوامل مهم "فشار هوا " است. طراحی کولر خوب این است که هوا کمی بیشتر از کولر شما تهیه می شود، این کار را می توان با کمی باز کردن پنجره ها یا درب ها انجام داد . داشتن هوای کافی بسیار مهم است به طوری که فشار هوا منفی در فضای مطبوع وجود دارد، هوای مثبت ظرفیت کولر آبی را کاهش می دهد.

کولرهای تبخیری به یکی از دو روش نصب می شوند:

  • کولر هوا را به یک مکان مرکزی هدایت می کند
  • و یا کولر آبی به کانال های مجزا متصل می شود که هوا را به داخل اتاق های مختلف پخش می کند.

نصب و راه اندازی مرکزی برای خانه های جمع و جور که دارای چندین اتاق تو در تو و متصل به هم هستند، کار می کنند. سیستم های مجاز برای خانه های بزرگتر با راهرو ها و چندین اتاق خواب مورد نیاز است. اکثر مردم کولرهای آبی را در سقف خانه هایشان نصب می کنند. با این حال، بسیاری از کارشناسان ترجیح می دهند نصب واحدهای افقی متصل به زمین باشد، که قابلیت نگهداری ساده تر و خطر کمتر را دارند. کولرهای کوچک جریان افقی در پنجره ها برای خنک کردن یک اتاق یا قسمت خانه مورد استفاده قرار می گیرند. این کولر آبی قابل حمل خوب در آب و هوای معتدل کار می کند، اما ممکن است قادر به خنک کردن اتاق به اندازه کافی در هوای گرم نباشد.

اجزا اصلی کولرآبی

موتور کولر – فولی موتور کولر – تسمه فولی پروانه -  لوله تخلیه سرریز – پمپ شناور – جعبه الکتریکی – پوشال 

 

water cooler 2

 

موتور کولر توان یکی بزرگترین تولیدات موتور کولر شرکت ماست .این موتور کولر دارای بالغ بر ده سال تجربه تولیدات موتور کولر شرکت است . کیفیت بالای این موتور کولر دربردارنده فروش بزرگ و عمده به سرتاسرنقاط ایران شده است . و حتی صادرات ما به کشورهای همسایه یکی از دلایل کیفیت بالای موتور کولر شرکت ماست است . ما بالغ بر پنج سال است علاوه بر بازار ایران بازارهای کشورهایی مثل عراق را پوشش می دهد و این امر گواه کیفیتی مثال زدنی از موتور کولر شرکت صنعت کار می باشد.

برای تعویض و اجرای ضمانت موتور کولر کافیست موتور کولر را به آدرس شرکت که در همین سایت درج شده است برده و کارشناسان شرکت با توجه به اینکه بر روی موتور کولر اب نریخته باشد و یا ضربه ای به موتور کولر وارد نشده باشد در همان زمان موتور کولر معیوب شما را گرفته و موتور نو دیگری را به شما تحویل می دهند .لازم به ذکر است که کد مخصوصی که بر روی موتور کولر درج گردیده است با کدی که بر روی برگه ضمانت نامه مندرج است مطابقت داشته باشد. همچنین موتور کولر که تعویض گردیده دوباره دارای یکسال ضمانت می باشد

گالری تصاویر محصول

محصولات مشابه

ارسال نظر


نظرها

es kala
20\12\1396-ساعت-10:47
با سلام میخواستم سوال کنم که موتور کولر شرکت شما آیا نمایندگی هم در شهرهای دیگر مخصوصا اصفهان ما در اینجا فعال هستیم نمایندگی دارد؟ بنده موتور کولر شرکت شما را در اصفهان دیده ام آیا نمایندگی فروش شما به صورت انحصاری هست یا دیگر فروشندگان هم می توانند از شرکت شما مستقیم خرید کنند؟ قیمت خرید عمده موتور کولر که بالای صد عدد باشد چند است؟
پاسخ مدیر : هیچگونه نمایندگی در هیچ کدام از استان های و شهرستان های کشور بابت فروش موتور کولر وجود ندارند و شما مشتریان می توانید با توجه به تعداد خرید مورد نیاز تخفیف دریافت کنید .

arash
4\10\1396-ساعت-14:55
سلام . مطالب شما در ارتباط با موتور کولر بسیار مفید است . به نظرم اگه قیمت های موتور کولر رو هم توی سایتتون بذارید بسیار بهتر خواهد بود
پاسخ مدیر : به دلایل تغیرات قیمت ها مخصوصا در فصول غیر از تابستان امکان قیمت گذاری مشخصی وجود نداره . انشالله در صورت ثابت بودن قیمت لیست قیمت موتور کولر هم اضافه خواهد شد

برند های جهانی پمپ
پمپ های آب
منبع آب تحت فشار
محصولات کشاورزی