موتور برق بنزینی

موتور برق  بنزینی

نگاهی به پیشینه تولید موتور برق


زمانی که صحبت از تولید لوازم و ابزار آلات برقی میشود ، اولین شخصی که نام او به ذهن میرسد ، توماس ادیسون است. این مخترع بزرگ که در قرن 18-19 میلادی زندگی میکرد با نبوغ و خلاقیت های خود نوآوری هایی را در زندگی بشر ابداع کرد که شاید بتوان ریشه بسیاری از تکنولوژی های امروزی را در اختراعات وی پیدا کرد. مهم ترین اختراع این شخص که عمده شهرت خود را مدیون آن شد لامپ بود اما برای انتقال این روشنایی در سراسر دنیا نیاز به یک منبع انرژی بود.
بدین ترتیب ادیسون دست به اختراعی تازه به نام موتور برق زد که قدرتی معادل 300 اسب بخار را دارا بود. با استفاده از قدرت این موتور برق در نیویورک کارخانه ای برپا شد که میتوانست بخشی از روشنایی شهر را تامین کند.
در واقع تا آن زمان برای تولید انرژی از موتور های چون موتور بخار استفاده میشد که راندمان ترمودینامیکی آن تنها 10 الی 15 درصد بود و عمده انرژی موجود در سوخت آن به هدر میرفت. تولید موتور دیزلی نیز تا حدودی این راندمان را بالا برد.
و همین چرخه در بین مخترعانی چون ادیسون ، تسلا ، فارادی ، هنری ، دیزل و... ادامه پیدا کرد تا موتور برق پیشرفته امروزی در توان ها و مدل های کوناگون که از سوخت برای تولید انرژی برقی و الکتریسیته استفاده میکند ، تولید شود.
تولید موتور برق به خودی خود یک انقلاب جدید در صنعت بود که با تجهیز هر دستگاهی به موتور برق مخصوص به خود میتوان شاهد بالا رفتن استاندارد آسایش و راندمان و کاهش هزینه های اضافی و از بین رفتن بیهوده انرژی انسانی ، حیوانی ، فسیلی و ... بود.
همچنین این دستگاه میتواند گزینه مناسبی به عنوان یک پشتیبان و حامی در هنگام فقدان برق و نیروی الکتریسیته باشد.


موتور برق چیست و چگونه عمل میکند ؟
در ابتدایی ترین تعریف ، موتور برق یک مولد برق است که انرژی مورد نیاز خود را از سوخت تامین میکند. این سوخت بسته به مدل موتور برق میتواند گازوییل ، بنزین و یا گاز باشد که راندمان ، میزان تولید صدا ، حجم و توان آن ها را تحت تاثیر قرار میدهد.
این وسیله الکتریکی به طور پیوسته یک چرخه تعاملی را بین میدان مغناطیسی ، میدان الکتریکی و جریان های پیچشی ایجاد میکند که در نهایت منجر به تولید نیرو میشود.
موتور برق با ورود سوخت به آن اماده انجام فرآیند تولیدی میشود. با به اشتعال در آوردن سوخت توسط موتور احتراقی ، پیستون به صورت رفت و برگشتی به حرکت در می آید و به تدریج شروع به حرکت دورانی میکند.
نیروی مکانیکی گشتاور ایجاد شده در موتور برق در داخل سیم پیچ های آلترناتور تبدیل به نیروی الکترومغناطیس و به دنبال آن به نیروی الکتریسیته مبدل میشود.
در واقع تفاوت ولتاژ بین سیم پیچ های استاتور که در میان میدان مغناطیسی متحرک ایجاد شده توسط روتور هستند ، یک جریان متناوبی(AC) را تولید میکند.
البته باید اشاره کرد که در موتور های مغناطیسی که پر استفاده تر هستند ، میدان مغناطیسی هم در روتور و هم در استاتور ایجاد میشود بنابراین گشتاور را در شفت موتور خواهیم داشتیم.
به طور کلی وظیفه ی اصلی موتور برق تبدیل نیروی مکانیکی به نیروی برق است .
همانطور که میدانید برق تولیدی میتواند تک فاز یا سه فاز باشد ، برای تولید برق تک فاز در موتور برق نیاز به القای ولتاژ به یک سیم پیچ است که در داخل میدان مغناطیسی ثابت قرار گرفته و در تولید برق سه فاز ، سه سیم پیچ با زاویه 120 درجه نسبت به هم در داخل میدان مغناطیسی گردش میکنند. موتور برق تک فاز معمولا کم وزن تر از موتور برق سه فاز میباشد و به همین دلیل جا بجایی و حمل آن آسان تر است.
میزان این جریان برق ایجاد شده را برحسب KVA و یا KW ( کیلووات ) بیان میکنند که با افزایش توان موتور ، میزان تولید نیروی برق ایجاد شده نیز افزایش پیدا میکند.
موتور برق ها بسته به موردی که در آن به کار برده شده اند ، میتوانند انرژی خود را از باطری ها ، وسایل نقلیه موتوری یا یکسو کننده ها که منابعی مستقیم DC)) هستند بگیرند یا از منابع متناوبی(AC) چون ژنراتور ها ، شبکه برق و یا مبدل ها انرژی دریافت کنند.


اجزا سازنده موتور برق وعملکرد آن ها
موتور برق ها به لحاظ عملکرد و ساختار بسیار به ژنراتور های دیزلی شبیه هستند با این تفاوت که به لحاظ اندازه و حجم کوچکتراند. ساختمان موتور برق به طور کلی از یک موتور و یک ژنراتور تشکیل شده است.
در بررسی جز به جز به صورت دقیق تر یک موتور برق دارای اجزای زیر میباشد :


· باک یا محفظه سوخت : ذخیره و انتقال سوخت مورد نظر به سیستم برای روشن شدن موتور برق که بسته به نوع سوخت مصرفی ساختار متفاوت دارد.
· ورودی روغن و سیستم روغن کاری : برای جلوگیری از سائیدگی و فرسایش موتور و قطعاتی که کارکرد مکانیکی طولانی مدت دارند نیاز به روغن کاری مداوم دستگاه میباشد.
· سیستم سرسازی و خنک کننده : با کارکرد مداوم موتور برق در طی چند ساعت ، دما و حرارت قطعات نیز افزایش پیدا میکند که وجود یک سیستم خنک کننده را الزامی میکند.
· سیستم ولتاژ : AVR یا به اصطلاح تنظیم کننده ولتاژ خروجی ، قطعه ای بسیار ضروری است که تنظیم میزان ولتاژ خروجی از موتور برق و تبدیلات نوع جریان ( AC یا DC ) را بر عهده دارد. بدون این بخش دستگاه قادر به تولید برق نخواهد بود.
· پنل برق : تجهیزات خروجی برق DC و AC / محافظت از موتور و ژنراتور
· موتور : تامین انرژی مکانیکی مورد نیاز برای تولید برق
· روتور/ آرماتور : بخش متحرکی که به سه روش القا ، مغناطیس پایا و یا با استفاده از یک متحرک ، میدان الکتریکی را برای ایجاد اختلاف ولتاژ در سیم پیچ های استاتور تولید میکند.
· سیستم Low-0il shut-off : با وجود این سیستم حفاظتی در صورت کاهش میزان حجم روغن موتور سیستم اقدام به خاموش کردن موتور برق میکند.
· سیستم روشن کننده : موتور برق ها بر اساس مدلشان دارای یکی از این سه نوع سیستم زیر برای ایجاد شوک و روشن کردن موتور هستند ،

موتور برق هندلی :
در این نوع سیستم به کمی نیروی اولیه انسانی نیاز است ، در واقع اپراتور دستگیره تعبیه شده بر روی هندل را میکشد و با چرخش فولی هندل ، دستگاه کمپرس میکند و روشن میشود.
موتور برق استارتی :
در سیستم استارتی یک دکمه استارت یا سوییچ در دستگاه تعبیه شده است که با استارت زدن توسط اپراتور ، به وسیله یک الکتروموتور 12 یا 24 ولتی با کمک باطری استارت موتور چرخیده و شوک مورد نیاز برای روشن شدن به دستگاه وارد میشود. این سیستم نسبت به هندلی ساده تر میباشد و برای روشن شدن نیازی به دور موتور گرفتن نیست.
موتور برق اتوماتیک :
این سیستم که به آن ATS یا امرجنسی نیز گفته میشود مانند حالت استارتی است با این تفاوت که برای روشن شدن نیازی به استارت زدن نیست و با استفاده از یک تابلو امرجنسی ( تابلو برق ) ، هنگامی که برق قطع میشود ، برد کنترلر فرمان استارت موتور را میدهد و آن را روشن میکند. با برگشت برق شهری نیز مجددا فرمان داده و موتور برق به حالت خاموش برمیگردد.
بعضی از مدل های موتور برق ممکن است دارای هر دو حالت هندلی و استارتی یا دو حالت استارتی و اتوماتیک با هم باشند .

انواع موتور برق
از مهم ترین نکاتی که قبل از خرید و انتخاب یک موتور برق باید مورد بررسی قرار داد ، نوع آن است. به این ترتیب با شناخت انواع موتور برق میتوان مناسب ترین گزینه را برای مصارف خود داشت.
موتور برق ها از دیدگاه های مختلف میتوانند دسته بندی های متفاوتی را داشته باشند. یکی از این دسته بندی ها از نظر شکل ظاهری موتور برق است که به دو نوع کیفی و توان بالا تقسیم میشوند.
· موتور برق کیفی :
موتور برق کمپین ( Campaign Generator ) ، موتور برق قابل حمل ، موتور برق کیفی یا ساکی اسم هایی است که به این نوع موتور برق اطلاق میشود چرا که به دلیل حجم و اندازه کوچک آن ها که به شکل کیف هم تولید میشوند قابلیت جا به جایی و حمل و نقل آسانی را دارند و مناسب برای پیک نیک ، کوهنوردی ، سفر و.. هستند.
وزن این مدل ها به منظور حمل آسان پایین و در حدود 20 کیلوگرم است و نسبت به دیگر موتور برق ها بسیار سبک میباشند. این مدل ها دارای توان های پایین هستند و عموما توانشان از 0.8 کیلووات تجاوز نمیکند.
موتور برق کیفی های ساخته شده توسط شرکت ها بیشتر دارای سوخته بنزینی با مصرف نه چندان بالا در حدود 0.7 لیتر میباشند. همچنین به دلیل وجود سیستم اینورتر در این محصولات شاهد صدا و آلایندگی بسیار کمی از کارکرد آن ها خواهیم بود.
در موتور برق اینورتر بسته به مقدار بار موتور ، دور موتور به صورت اتوماتیک تغییر میکند و نیازی نیست تا حتما موتور در سرعت کامل نامی خود کار کند که این سیستم طول عمر بیشتر موتور و کاهش مصرف سوخت را به دنبال خواهد داشت.

با وجود ویژگی های مطرح شده طبیعی است که روز به روز بر محبوبیت و تقاضای این مدل موتور برق ها افزوده میشود. در همین راستا نیز شرکت های چینی و کانادایی و کمپانی های معتبری چون هوندا ( ساخت ژاپن ) ، موتور برق کیفی را در زمره تولیدات خود قرار داده اند.

· موتور برق معمولی :
موتور برق های دیگر همه در این دسته قرار میگیرند که توانایی تولید بالایی را دارند و به لحاظ حجم و اندازه بزرگتر از موتور برق کیفی هستند ، به همین علت برای جا به جایی ساده تر در بعضی مدل ها چرخ قرار داده شده است.
موتور برق ها به طور کلی با توجه به نوع طراحی و کیفیت موادی که در ساخت دارند صدایی در گستره 75 الی 90 دسیبل را تولید میکنند. در واقع صدای بالا یکی از معضلات موتور برق ها است که در مدل های قدیمی و فاقد عایق نیز بالاتر میباشد ، برای رفع این مشکل در مدل های جدیدتر و درجه یک دستگاه را عایق بندی میکنند. در نتیجه میزان دسیبل تولید صدا به پایین ترین حد ممکن میرسد.
موتور برق هایی از نوع خازنی ، فاقد زغال و کالکتور هستند که به موجب آن هزینه پایین تری را چه در خرید اولیه و چه در نگه داری و تعمیرات دارند. به همین ترتیب موتور برق استاندارد خازنی را میتوان از ارزان ترین نوع موتور برق ها دانست که برای کاربرد های ساده چون روشنایی مناسب هستند. به طور کلی موتور برق ها با توان هایی از 1 الی 15 کیلو وات و حتی بیشتر در جهت مصارف ساده این چنینی تا مصارف حرفه ای به شکل های مختلف تولید شده اند.


دسته بندی دوم موتور برق که مهم تر نیز میباشد بر اساس نوع سوخت مصرفی است که آن را به سه مدل بنزینی ، دیزلی ( گازوئیلی ) و گاز سوز تقسیم میکند.

· موتور برق بنزینی :
پر استفاده ترین موتور برق نوع بنزینی ان میباشد چرا که سوخت آن به راحتی در دسترس است و کارکرد و بازدهی خوبی را در طولانی مدت نشان میدهد، همچنین استحکام موتور آن نیز بیشتر است.
در موتور برق بنزینی شمع احتراقی تعبیه شده است که با ایجاد شوک برای شروع کار موتور ، هوا همراه با بنزین فشرده میشود و به کمک جرقه شمع ، سوخت مشتعل شده و به این ترتیب در موتور بنزینی نیرو گشتاور برای چرخش ژنراتور تولید میشود.
این موتور ها توانایی ارائه قدرتی از 1 الی 15 کیلو وات را دارا هستند اما راندمان سوخت آن ها نسبت به موتور های دیزلی پایین تر است.
در استفاده از موتور برق بنزینی باید همواره توجه داشت که به علت نوع سوخت مصرفی آن که گاز های مضرری چون کربن دی اکسید و.. را تولید میکند ، در مکان های سر پوشیده قرار نگیرد و در صورت ضرورت نیز از دودکش کمک گرفت.

 

· موتور برق دیزلی :
این مدل موتور برق که از گازوئیل به عنوان سوخت استفاده میکند تا حدودی شبیه به یک دیزل ژنراتور درابعاد کوچکتر است. موتور برق دیزلی بر خلاف موتور برق بنزینی برای اشتعال نیازی به جرقه توسط شمع ندارد و مشتعل ساختن سوخت توسط هوای فشرده شده همراه با دما و فشار معین اینجام میشود.
به علت تحمل فشار حاصل از متراکم کردن هوای بسیار زیادی در سیلندر ، ساختار موتور برق دیزلی نسبت به دیگر مدل ها مستحکم تر میباشد.همچنین قدرت و توان تولید انرژِی در واحد سوخت توسط این محصولات بیشتر میباشد.

 


· موتور برق گازی :
از موتور برق هایی که امروزه طرفداران زیادی را در کشور ما پیدا کرده موتور برق گازی است. این مدل موتور به علت قابلیتی چون استفاده از گاز شهری میزان آلودگی و مشکلات زیست محیطی کمتری را ایجاد میکند.
با وجود تنوع کم در مدل های موتور برق گازی ، این محصول ویژگی های بسیار قابلی چون طول عمر بالا نسبت به موتور برق بنزینی و مصرف سوخت پایین را دارد. همچنین این دستگاه ایمنی بسیار بالایی دارد و کم خطر است.

 

مقایسه کلی موتور برق های بنزینی ، دیزلی و گازی

- میزان توان قابل ارائه : موتور برق دیزلی توان تولیدی بالاتری را دارد.

- میزان آلودگی صوتی : در مدل بنزینی کمتر میباشد.

- میزان آلودگی زیست محیطی : در مدل گازی کمتر میباشد.

- میزان هزینه تعمیرات : در مدل بنزینی کمتر است.

- میزان مصرف سوخت : در موتور برق گازی پایین تر است.

- میزان هزینه سوخت : در مدل بنزینی بالاتر است.

- میزان طول عمر کارکرد : در مدل گازی بیشتر میباشد.

- روشن کردن موتور برق : استارت یا هندل در موتور برق بنزینی در هوای سرد بهتر صورت میگیرد.

- حجم و اندازه موتور برق : مدل های دیزلی بیشترین حجم و موتور های بنزینی کمترین حجم را اشغال میکنند.

- راندمان سوخت : در موتور بنزینی راندمان پایین تر و تولید انرژی در واحد سوخت موتور دیزلی بیشتر است.

 
کاربرد موتور برق چیست و چه مزایایی دارد ؟

امروزه کاربرد بسیار انرژی برق بر کسی پوشیده نیست و با یک نگاه ساده به اطرافمان چه در خانه و چه در محیط کار و سطح شهر میتوان به خوبی متوجه شد که چقدر زندگی ما وابسته به نیروی برق است.
به همین علت است که دانشمندان و محققان همواره به دنبال پیدا کردن راه و روش های آسان و کم هزینه تر برای دستیابی به انرژی برق هستند.
همانطور که کاربرد های برق بسیار است و وجود ان سطح زندگی ما را ارتقا داده ، نبود آن نیز ضربه های بسیاری را در حوزه های مختلفی به دنبال خواهد داشت.

استفاده از موتور برق یکی از راه های مقابله با این مسائل در مواقع ضروری قطع برق است که میتواند در بیمارستان ها ، وسایل نقلیه چون کشتی و قطار ، ادارات دولتی ، مراکز صنعتی و... به کار برده شود.
این محصول پرکاربرد از کوچکترین مقیاس ها در ساعت الکتریکی تا مقیاس های بسیار بزرگ با توان 100 مگاواتی در نیروی دریایی دیده میشود.

موتور برق موجب کاهش نیاز به نیروی اضافی در بخش های مختلف کشاورزی چون پمپاژ آب ، حمل دانه ، شخم زنی و.. میشود. در صنایع نیز برای مواردی مثل فن های صنعتی ، الکتروموتور ها ، فشرده سازی خط لوله ، کفکش ها و.. هم میتوان از موتور برق استفاده کرد.

 

از شرکت های بسیار معتبری که در زمینه موتور برق فعالیت دارند و میتوانید محصول مورد نیاز خود را با اطمینان از آن ها خریداری کنید میتوان به برند های زیر اشاره کرد :

- هوندا ( HONDA )

- سنسی ( SENCI )

- المکس ( ELEMAX )

- هیوندای ( HYUNDAI )

- لانسین ( LONCIN )

- گرین پاور ( Greenpower )

- پایونیر ( Pioneer )

- دوو ( Daewoo )

- کیپور ( KIPOR )

- کاما ( KAMA )

 

VRG1000A(معمولی هندلی)-----1KW
VRG2900A(معمولی هندلی)-----2KW
VRG3600A(معمولی هندلی)-----3KW
VRG3900EA(استارت+هندل)----3.5KW
VRG4000EAWH(استارت+هندل+چرخ+باطری)--4KW
VRG5000EAWH(استارت+هندل+چرخ+باطری)--5KW
VRG7000EAWE(استارت+هندل+چرخ+باطری)--5.5KW
VRG8000EAWE(استارت+هندل+چرخ+باطری)--6.5KW
VRG12000EAWH(استارت+هندل+چرخ+باطری)--10KW

گالری تصاویر محصول
تگ ها :

آخرین اخبار موتور برق و موتور پمپ

آخرین مقالات موتور برق و موتور پمپ

ارسال نظر


برند های جهانی پمپ
پمپ های آب
منبع آب تحت فشار
محصولات کشاورزی