لانس سمپاش

لانس سمپاش

لانس سمپاش

امروزه روش های گوناگونی برای نگه داری و ارتقای کیفیت محصولات به وجود آمده است. یکی از این روش ها که عمدتا مربوط به از بین بردن آفات ، حشرات ، علف های هرز و بیماری های گیاهی میباشد ، سم پاشی است.
سمپاش ها با توجه به نوع سم مورد استفاده و وسعت محل مورد نظر ، انواع مختلفی را در بر میگیرند. سمپاش دستی ، سمپاش موتوری و ... انوعی از سمپاش ها هستند که هر کدام با قطعاتی خاص طراحی شده اند.
لانس سمپاش نیز بخشی از یک سمپاش است که نوع و حالت اسپری شدن سم را تعیین میکند و خود آن نیز مدل های گوناگونی را دارد.
محافظت صحیح از میوه های باغات ، محصولات زمین های کشاورزی و سایر گیاهان از مواردی میباشد که در صنعت کشاورزی بسیار حائز اهمیت است چرا که با کوچکترین آسیب به این محصولات ، بخش اعظمی از منابع غذایی انسانی و حیوانی از میان خواهد رفت.


امار نشان میدهد که در حال حاضر 30 الی 50 درصد از سمومی که در مبارزه با آفات به کار برده میشود به دلیل استفاده نامناسب از سمپاش ها به هدر میرود. در نتیجه مهم است که با در نظر گرفتن مورد و محل استفاده ، بتوان سم پاش ولانس سمپاش مناسبی را انتخاب کرد.
همانطور که میدانید گونه ای از سم پاش ها ، مدل سمپاش موتوری پشتی است که خود آن به دو دسته اتومایزر و لانسی تقسیم بندی میشود. احتمالا لانس را در سم پاش لانسی دیده اید اما کاربرد لانس محدود به این مدل سم پاش نمیشود.
در واقع سم پاش هایی مانند مدل تلمبه ای که بیشتر در باغات مورد استفاده قرار میگیرند ، خروجی شان محدود به شلنگ و لانس سمپاش میشود. لانس های کارواشی نیز به دلیل ایجاد فشار و سیستم بهینه امروزه در کارواش ها کاربرد بالایی دارند.
باید اشاره کرد که 25 در صد از سم پاشی مزارع نیز به صورت زمینی صورت میگیرد که سمپاش های لانس دار رایج ترین مدل های استفاده شده در آن هستند.

بررسی فنی و تخصصی لانس سمپاش

لانس ها میتوانند مدل هایی چون ساده ، برنجی ، تلسکوپی ، کارواشی و تفنگی را داشته باشند.همچنین طول دسته آن ها برای سم پاشی نقاط مختلف میتواند بین 35 -60 – 90 سانتیمتر متغیر باشد.
در انتخاب لانس باید به میزان فشار و آبدهی آن توجه کرد تا متناسب با سم پاش حداکثر کارایی را بدست آورید. لانس هایی از جنس استیل و چدن طبیعتا مقاومت و کیفیت بالا تری را نسبت به نوع پلاستیکی آن از خود نشان میدهند.
بعضی از لانس ها قابلیت آن را دارند تا بتوان با تعویض نازل کاربرد آن را تغییر داد.
مهم ترین بخش یک سم پاش نازل آن میباشد. نازل بر اساس نوع انرژی که به آن وارد میشود به انواع زیر تقسیم بندی میشود :
نازل هیدرولیکی / گازی / چرخشی / جنبشی / حرارتی / الکتریکی
نازل در اصل با شکل منافذ خود قطر قطرات را تعیین میکند به این ترتیب مهم است که چه نوع نازلی را به کار میبرید. نازل های شره ای با منافذ نسبتا بزرگ خود قطرات بزرگ تری را ایجاد میکند بنابراین کاربردشان در علف کشی است.
در مقابل نازل های مخروط پاش ( توپر و توخالی ) با تولید قطرات کوچکتر مناسب برای حشره کشی و قارچ کشی هستند.
در سمپاش لانسی معمولا قابلیت تغییر زاویه پاشش و قطر قطرات لانس و سر لانس ( به منظور تغییر نوع حالت پاشش از گرد به تیز برای سمپاشی سر شاخه ها) وجود دارد و به راحتی با تعویض نازل مخروط پاش با یک مخروط شره ای ، خروجی ای به صورت باد بزنی داریم.
لانس سمپاش را نیز میتوان جداگانه تهیه کرد که سم پاشی به صورت یکنواخت و یک دست را ارائه میکند و به دنبال آن بهترین نتیجه را در محصولات و کمترین میزان تخریب و تولید الودگی ها را خواهید داشت.
وجود ویژگی هایی چون کاربری آسان ، دارا بودن قدرت مانور و تحرک بالا ، قطع کن ، وزن نه چندان زیاد و انجام سم پاشی با بازده بالا ، لانس سمپاش را میان باغ و مزرعه داران بسیار محبوب کرده است.
مجموعه صنعت کار انواعی از لانس سمپاش بسیار با کیفیت در سایز های مختلف ، از طرح های چین و ترک ، در مدل های سرکج و سرصاف را برای شما عزیزان اماده عرضه کرده است.

گالری تصاویر محصول
تگ ها :

آخرین اخبار ادوات سمپاشی

آخرین مقالات ادوات سمپاشی

ارسال نظر


برند های جهانی پمپ
پمپ های آب
منبع آب تحت فشار
محصولات کشاورزی