سمپاش

سمپاش

سمپاش

یکی از مهم ترین بخش ها در حوزه نگه داری از محصولات کشاورزی ، میوه های باغات و سایر گیاهان توانایی حفظ آن ها در مقابل آفات و علف های هرز میباشد. وجود چنین معضلاتی هر یک به نوبه خود باعث کاهش کیفی و کمی محصول میشود که با حذف صحیح و سازماندهی شده آن ها میتوان با کمترین آسیب های محیط زیستی بهترین نتیجه را بدست آورد .
از گذشته تا کنون راه و روش های مختلفی در این جهت استفاده شده که در نهایت منجر به تولید سمپاش های امروزی شده است.
سمپاشی فرایندی شیمیایی است که طبق آن با سموم خاص سعی در از بین بردن حشرات غیر مفید میشود. از انجایی که این سموم شیمیایی برای سلامتی انسان مضر است ، استفاده از ابزار الات سمپاش استاندارد و حرفه ای مهم میباشد.

از دلایل اصلی که استفاده از یک سمپاش را برای انجام امور سمپاشی لازم میکند ، داشتن پاشش به صورت یکنواخت ، تعیین میزان قطر قطرات با توجه به هدف مورد نظر و مصرف بهینه و تسریع در سم پاشی است.
به همین منظور شرکت های مختلف و معتبر ، سمپاش هایی دارای شکل ، ظرفیت و کارکرد های متفاوت را در خط تولید خود قرار داده اند. 
مخازن سمپاش ها بسته به مدل آن از 1 الی 200 لیتر و حتی در مدل های تراکتوری بالای 500 لیتر متغیر میباشد که این فشار لازمه برای خروج سم از مخزن ، میتواند به صورت دستی یا توسط یک موتور ایجاد شود.
بر این اساس سم پاش ها به دو نوع کلی دستی و موتوری تقسیم بندی میشوند که هر دسته خود نیز دارای انواع دیگری است.

سمپاش دستی :

قشار متناوب

فشار ثابت

سمپاش موتوری :

پشتی لانسی یا اتومایرز
فرغونی
زنبه ای

کششی بوم دار یا توربولاینر
سوار بوم دار یا توربو لاینر

سمپاش پشتی موتوری 

سمپاش ها به طور کلی دارای اجزایی چون مخزن ، پمپ ، نازل ، موتور و... هستند که برخورداری آن ها از این اجزا بسته به مدل آن دارد. 
یکی از شرکت های تولید کننده این سمپاش ها ، کمپانی وایکانت (
VICOUNTE) است که ماشین آلات و تجهیزات با کیفیتی را نیز در چین تولید میکند. این شرکت خود را با هدف ارائه محصولات مربوط به بخش صنعت و کشاورزی در بالاترین سطح کیفیت و نرخی مقرون به صرفه معرفی میکند.
بازرگانی صنعت کار ، انواعی از سمپاش وایکانت را برای عرضه به مشتریان اماده کرده است.
 سمپاش پشتی موتوری وایکانت دارای موتوری بنزینی است و از این جهت فشار لازم برای پمپاژ سم توسط موتور تامین میشود. مخزن 20 لیتری  این محصول را میتوان با ترکیب مناسبی از سموم پر کرد و به دلیل لانسی بودن آن ، با امکان نصب کردن نازل بادبزنی میتوان از آن در جهت علف کشی نیز استفاده کرد. سمپاش های موتوری برای سهولت کار و نیزافزایش بازده عملیات سمپاشی ساخته و ارائه شده اند و کاربرد آن ها بیشتر در مزارع میباشد.

 

سمپاش پشتی شارژی

سمپاش پشتی POWERSPRAY نیز یکی دیگر از انوع سمپاش های قابل ارائه توسط صنعت کار میباشد. نحوه کارکرد و اعمال نیرو در این سمپاش با نیروی شارژی است که یعنی مجهز به باطری شده است.
این مدل در حجم مخزن 16 و 18 لیتری تولید شده که آن را برای مصارفی در محدوده های نه چندان وسیع مناسب میکند ، در نتیجه بهتر است برای باغ های بزرگ سمپاش های قوی تری را انتخاب کنید.

 

سمپاش پشتی تلمبه ای

مدل های ایتالیایی DAYDONG و TECHNO انواعی از سمپاش پشتی هستند که به صورت تلمبه ای کار میکنند. اجزا اصلی این سمپاش ها شامل مخزن ، صافی ، تلمبه دستی ، شلنگ ، لانس و بند است. به این ترتیب در سمپاش تلمبه ای کاربر باید با استفاده از یک تلمبه دستی که به مخزن وصل میباشد فشار هوا را ایجاد کند. در سمپاش TECHNO جنس بدنه از پلاستیک و در سمپاش DAYDONG جنس بدنه از استیل است که هر دو مدل دارای مخزنی با ظرفیت 20 لیتری هستند.
فشار تولید شده به وسیله ی این تلمبه ها بین ٣ تا ٤ اتمسفر است. برای تولید فشار مورد نیاز ابتدا قبل از باز کردن شیر موجود روی دسته، چند بار تلمبه زده میشود تا فشار به حد کافی بالا برود
.
سمپاش تلمبه ای برای محلول پاشی در باغ های میوه و فضاهای سبز کوچک ( کمتر از 1 هکتار ) کاربرد دارند.

 

تمامی سم پاش های زیر واردات  بازرگانی صنعت کار میباشند


قیمت ها دارای تخفیف میباشند
 
لطفا برای اطلاع از میزان تخفیف با ما تماس بگیرید
 
 

استعلامی

20 LIT

پشتی

لانسی

بنزینی

VICOUNT

استعلامی

20 LIT

پشتی

خرطومی

بنزینی

VICOUNT

استعلامی

16 LIT

پشتی

شارژی

 

POWERSPRAY

استعلامی

18 LIT

پشتی

شارزی

 

POWERSPRAY

استعلامی

20 LIT

تلمبه ای

تمام پلاستیک

ایتالیایی

TECHNO

استعلامی

20 LIT

تلمبه ای

تمام استیل

ایتالیایی

DAYDONG

گالری تصاویر محصول
تگ ها :

آخرین اخبار ادوات سمپاشی

آخرین مقالات ادوات سمپاشی

ارسال نظر


برند های جهانی پمپ
پمپ های آب
منبع آب تحت فشار
محصولات کشاورزی