سرویس فن کویل

سرویس فن کویل

سرویس فن کویل

 

شرکت صنعت کار با داشتن مهندسین خبره در تمامی فعالیت های تاسیساتی به ویژه سرویس فن کویل دارای سابقه کار و تجربه بالا می باشد.

 

سرویس فن کویل های به دو دسته تقسیم بندی می شوند :

1- سرویس فن کویل زمینی

2- سرویس فن کویل سقفی

بعد از مشخص شدن نوع فن کویل زمینی و سقفی مهمترین موضوع برای سرویس فن کویل مارک فن کویل است .

از آنجایی که نحوه سرویس تمامی فن کویل ها با هم متفاوت هستند می توان فن کویل ها را به مارک های مختلف جهت سرویس طبقه بندی کرد :

سرویس فن کویل ساراول - سرویس فن کویل سرماآفرین - سرویس فن کویل تهویه - سویس فن کویل زاگرس - سرویس فن کویل کریر - سرویس فن کویل اتمسفر و...

بعد از طبقه بندی فن کویل از لحاط مارک و برند نوبت به سایز فن کویل جهت سرویس می رسد که تمامی فن کویل ها دارای سایزهای زیر می باشند :

فن کویل سایز 200 - فن کویل سایز 300- فن کویل سایز 400- فن کویل سایز 600- فن کویل سایز 800- فن کویل سایز 1000- فن کویل سایز 1200

فن کویل سایز 200 برای سرویس فن کویل سایز 200 که کوچکترین سایز فن کویل ها می باشد ابتدا باید مشخصات فنی این فن کویل بررسی شود . این مشخصات شامل موتور و پروانه می باشد . به علت کوچک بودن این فن کویل که دارای موتور تک شافت و تک پروانه است هزینه سرویس این فن کویل کمتر از مابقی سایزهای فن کویل می باشد . برای محاسبه هزینه سرویس فن کویل موارد متفاوتی ازجمله مارک فن کویل و سایز فن کویل و مدل فن کویل از لحاظ نصب مورد نظر می باشد.

فن کویل سایز 300 برای سرویس این فن کویل که عموما دارای دو پروانه می باشد در نظر گرفتن طول شافت موتور و عملکرد موتور از لحاظ بلبرینگی و یا بوشی بسیار مورد اهمیت می باشد .برای سرویس موتورهای فن کویل بوشی حتما باید از نمدهای با کیفیت بالا استفاده شود و استفاده از روغن کارکرده و کثیف به هیچ عنوان مجاز نمیباشد زیرا کارکرد و طول عمر موتور فن کویل را به شدت کاهش می دهد .سرویس سایر سایز های فن کویل مانند سایز 300 می باشد به غیر از فن کویل با سایز 800 که دارای دو موتور می باشد که یکی از موتورها تک شفت و دیگر موتور دو شفت می باشد .

رسوب گیری در سرویس فن کویل:از موارد بسیار مهم در سرویس فن کویل رسوب گیری آن است . رسوب در کویل فن کویل و شلنگ یا لوله های اتصال فن کویل ایجاد می شود و به دلیل اینکه سیال جاری در فن کویل در مداری بسته جریان دارد دارای املاح و رسوب شده و این رسوب طی مدت زمانی به جرم سختی تبدیل می شود و مانع از گزدش سیال در فن کویل و در نتیجه مانع از تبادل حرارت می شود . برای همین منظور سرویس دوره ای فن کویل واجب می باشد تا قبل از گرفتگی کامل مجرای سیال نسبت به تمیزی مجرا اقدام شود . درصورتی که جرم سخت ایجاد نشده باشد می توان با گذراندان آب پر فشار از لوله های فن کویل مجاری سیال را تمیز نمود اما در صورتی که رسوب ها تبدیل به جرم سخت شوند دیگر فشار آب توانایی باز کردن کویل را ندارد و تنها راه چاره اسیدشویی می باشد که معایب خاص خود را دارند .

در صورتی که برای سرویس فن کویل مجبور به اسید شویی شویم ایتدا و در حالت اول باید از اسیدی با غلظت پایین استفاده شود زیرا اگر محفظه ای که دچار سوراخی بوده و توسط رسوب جلوی آن سوراخ و نشتی گرفته شده باشد با اسید شویی با اسید غلیظ محفظه و سوراخ کویل باز شده و حتما باید نسبت به جوشکاری اون سوراخ اقدام شود که هم هزینه و هم زمان بیشتری برای مالکین خواهد داشت . اگر اسیدشویی با محاسبه و دقت و توسط افراد خبره انجام شود احتمال سوراخی فن کویل شما در صورت اسیدشویی تقریبا به صفر می رسد .

موضوع بعدی که در سرویس فن کویل مهم می باشد شستشوی قسمت هایی از فن کویل است که در حالت کار محل تجمع خاک و کثیفی هستند . این محل ها محل های مشخصی است که باید توسط سرویسکار فن کویل شناسایی و پاکسازی شوند . این محل ها به طور عمده عبارت اند از : فیلتر هوای ورودی - پروانه های موتور - داخل موتور - پشت کویل فن کویل .

برای سرویس و تمیزی قسمت های فوق باید توجه داشت که این عمل باید توسط سرویسکار انجام شود تا باعث ایجاد خسارت به دستگاه نشود .

برای مشاوره و راهنمایی بیشتر با کارشناسان و مهندسین تاسیسات شرکت تماس حاصل نمایید

گالری تصاویر محصول
تگ ها :

ارسال نظر


برند های جهانی پمپ
پمپ های آب
منبع آب تحت فشار
محصولات کشاورزی