ست کنترل پنتاکس

ست کنترل پنتاکس

 ست کنترل پنتاکس ( Pentax )

کلید اتومات دیجیتال (automatic digital switch) که اصطلاحا با نام ست کنترل جا افتاده است یک ابزار کمکی برای پمپ ها میباشد که با قطع و وصل کردن خودکار پمپ کار میکند.
در واقع عملکرد ست کنترل به این صورت است که اگر حداقل فشار نیم بار از آن رد شود پمپ مورد نظر را روشن کرده و به کار می اندارد و در حالتی که فشار پشت پمپ قرار نگیرد و آبی داخل اتومات نشود پمپ را خاموش نگه میدارد.
کمپانی Pentax تخصص ویژه ای در تولید پمپ و متعلقات آن دارد. ست کنترل پنتاکس یکی از تولیدات منحصر به فرد این شرکت ایتالیایی میباشد چرا که با داشتن پیچ تنظیم ، قابلیت تنظیم فشار استارت را فراهم میکند.

هرچند که مشابه این محصول در برندهای دیگر نیز دارای این قابلیت هستند اما در ست کنترل Pentax این ویژگی در دقیق ترین حالت و به صورت صحیح کار میکند.

 

با تنظیم کلید کنترل پمپ در مقدار دلخواه میتوان به سیستم دستور داد تا در مواقعی که فشار آب خیلی پایین یا بالا است ، پمپ روشن نشود و استهلاک پمپ را کاهش داد. میتوان با قرار دادن کنترل دیجیتال Pentax روی حالت حداکثری از روشن شدن پمپ بلافاصله پس از باز کردن شیر نیز استفاده کرد.

ست کنترل عموملا به دو صورت دیجیتال و مکانیکی عرضه میشود. ست کنترل دیجیتال نسبتا تنظیمات ساده و اسان تری را دارد و عملکرد آن در وجود و عدم وجود مخزن فشار تغییری نمیکند.در نتیجه نیازی به تهیه مخزن فشار نیست.
همچنین طول عمر کلید کنترل دیجیتال نسبت به مکانیکی آن بیشتر است و بین 4 الی 5 سال بدون نیاز به تنظیمات مجدد و تعمیر کار میکند اما مخزن های تحت فشار و کنترل های مکانیک نیاز به تنظیم مرتب دارند.

تمام ست کنترل ها بسته به فشار ابی که داخل پمپ میشود کار میکنند اما ست کنترل پنتاکس همانطور که اشاره شد دارای پیچ تنظیم است به همین علت برای روشن شدن و کار کرد صحیح آن باید به طور هم زمان ، هم اب فشار نیم بار از آن گذر کند و هم بعد از باز کردن آب ، فشار پمپ به عددی که روی آن تنظیم شده کاهش پیدا کند.

یکی از مهم ترین دلایلی که استفاده از کلید اتومات دیجیتال را لازم میکند این است که در اتومات های مکانیکی بعد از قطع آب پمپ ممکن است به طور خشک کار کند و بسوزد اما در دیجیتالی 8 الی 10 ثانیه بعد از قطع آب پمپ را خاموش میکند و به دنبال آن کاهش احتمال خرابی موتور و سوختن پروانه را خواهیم داشت. همچنین با خاموش کردن پمپ در مواقع غیر نیاز در مصرف برق و انرژی نیز صرفه جویی میشود.

این محصول فشار و دبی اب را در حدود بیست درصد بیشتر از ست کنترل مکانیکی و مخزن تحت فشار افزایش میدهد.

کلید اتومات مدل H1 پنتاکس یکی از کنترل های ثابت شده به لحاظ کارکرد و قیمت مناسب در کشور ما میباشد که توانایی فشار کاری 1 تا ده بار را دارد و پمپ هایی با قدرت 0.5 الی 2 اسب بخار را پشتیبانی می کند.
شیر یک طرفه ی تعبیه شده در Hidromatic-H1 از برگشت آب پر فشار به مخزن ذخیره یا لوله آب شهری جلوگیری میکند.

این کلید اتومات به راحتی میتواند جایگزینی عالی برای سیستم های سنتی ( کلید، منبع تحت فشار، پنج راهی و درجه ) باشد

 

فواید استفاده از سیستم ست کنترل پنتاکس در سیستم پمپاژ و آبرسانی :

کاهش مصرف برق
جلوگیری از خشک کار کردن پمپ
سهولت در نصب
کاهش صدای سیستم پمپاژ آبرسانی
دارای حفاظت در برابر نوسانات برق
دارای راه انداز نرم

بررسی ویژگی های فنی و تخصصی ست کنترل پنتاکس دیجیتال

مشخصات هیدرولیکی

حداکثر فشار آب : 10 بار
حداکثر ارتفاع : 56 متر
حداکثر دما سیال : 55 درجه سانتی گراد
قطر لوله ورودی : 1 اینچ
قطر لوله خروجی : 1 اینچ
نوع سیال : اب تمیز

 

مشخصات موتور

توان : 1800 وات
نوع موتور : تک فاز
حداکثر سرعت : 2850 دور بر دقیقه
قابلیت غوطه ور شدن : دارد
جریان مصرفی : 12 آمپر
درجه حفاظت : IP65

 

مشخصات مواد

ابعاد : 10* 10 * 20 سانتی متر
جنس بدنه : پلی پروپیلن
جنس پروانه : تکنوپلیمر

فواید استفاده از سیستم ست کنترل پنتاکس در سیستم پمپاژ و آبرسانی:

1- کاهش مصرف برق

2- جلوگیری از خشک کار کردن پمپ

3- سهولت در نصب

4- کاهش صدای سیستم پمپاژ آبرسانی

5- دارای حفاظت در برابر نوسانات برق

6- دارای راه انداز نرم

گالری تصاویر محصول
تگ ها :

محصولات مشابه

آخرین اخبار محصولات پنتاکس

آخرین مقالات محصولات پنتاکس

ارسال نظر


برند های جهانی پمپ
پمپ های آب
منبع آب تحت فشار
محصولات کشاورزی