تیوپ منبع آب

تیوپ منبع آب

تیوپ منبع آب ( منبع تحت فشار )

به منظور تامین فشار مناسب آب در طبقات مختلف یک ساختمان و یا مصارف دیگر در کارخانجات و.. وجود یک پمپ امری ضروری است. عملکرد صحیح یک پمپ نیز در کنار اتصال به یک منبع تحت فشار مناسب صورت میگیرد.
منبع تحت فشار عملا یک مخزن برای ذخیره آب محسوب میشود که در ظرفیت های 2 الی 500 لیتر و برای مصارف بزرگ نیز در ظرفیت های بالاتر طراحی شده است. این منبع فلزی یا فایبرگلاسی بر روی پمپ یا در کنار آن قرار میگیرد و از آب و هوا پر میشود.
در هنگام باز شدن شیر آب فشار هوای موجود در مخزن آب را به داخل لوله ها هدایت میکند. با کاهش آب و فشار هوا ، پمپ مجددا به پر کردن منبع آب میپردازد.
منبع تحت فشار بر اساس حالت فشاری که در آن ایجاد میشود به دو نوع مختلف برای استفاده  منبع تحت فشار تیوپی  و  منبع تحت فشار دیافراگمی  تقسیم بندی میشوند.


یک منبع تحت فشار نوع تیوپی از دو بخش تشکیل شده که در یک قسمت هوا و در قسمت تیوپ منبع ، آب قرار میگیرد. این تیوپ و فلنچ بعد از ساخته شدن بدنه و پوسته خارجی بر روی منبع نصب میشوند. در هنگام فعالیت پمپ پیوسته میزان فشار و حجم هوا اندازه گیری میشود و در صورت لزوم تیوپ منبع آب شارژمیشود.
به این ترتیب به علت تغییر مداوم مقدار آب موجود در تیوپ منبع و افزایش و کاهش حجم آن باید جنس و خاصیت ارتجاعی داشته باشد که همین خاصیت به نوبه خود موجب کاهش استهلاک پمپ میشود.
منبع تحت فشار گزینه مناسبی در مقابل نوع دیافراگمی میباشد که امکان پارگی دیافراگم در آن ها وجود دارد ، همچنین در بعضی از مدل های آن امکان تعویض تیوپ منبع آب وجود دارد چرا که عمر این تیوپ ها با توجه به کیفیت و جنس بین پنج الی هفت سال است. با توجه به موارد ذکر شده تیوپ را میتوان مهم ترین بخش در یک منبع تحت فشار محسوب کرد.
ترکیدگی و یا سوراخ شدن تیوپ باعث میشود تا آب از ناحیه پارگی وارد بخش هوای فشرده منبع شود که این موضوع خود کوتاه شدن چرخه کارکرد پمپ و خاموش و روشن شدن آن در فواصل زمانی کم را به دنبال دارد و به تدریج عملکرد پمپ مختل میشود. پس تعویض و تهیه تیوپ منبع مناسب برای جلوگیری از چنین مشکلاتی ضروری است.

تیوپ سفا ( SA.FA )
یکی از کمپانی های شناخته شده در زمینه تولید تیوپ منبع آب ، سفا ( SA.FA ) میباشد. این برند ایتالیایی انواعی از تیوپ ها را در اندازه و ظرفیت های متنوعی به تولید رسانده است ، بازرگانی صنعت کار نیز افتخار ارائه این محصولات بسیار با کیفیت را برای شما عزیزان دارد.
یکی از ویژگی های قابل توجه در تولید تیوپ منبع تحت فشار ، جنس آن میباشد. به علت عبور آب آشامیدنی و ذخیره آب در تیوپ ، جنس مورد استفاده باید به گونه ای باشد تا موجب آلودگی و ناخالصی در آن نشود و طول عمر بالایی داشته باشد.
تیوپ منبع سفا با جنس EPDM ( اتیلن پروپیلن داین مونومر ) میتواند به مقدار زیادی کش بیاید و مجددا به حالت اول خود برگرد. این ماده دارای مقاومت در برابر اسید، گاز، آب شور، ازون، الکتریسیته و حرارت است و گستره دمایی بین 0 الی 90 درجه سانتی گراد را تحمل میکند.
در نتیجه میتوان گفت که تیوپ منبع آب سفا به لحاظ بهداشتی و مقاومت از استاندارد خوبی برخوردار هستند و مناسب جهت مصارف آب گرم ، سرد ، اسمز معکوس و آب تمیز و آشامیدنی میباشد.
تیوپ سفا از اندازه 45 الی 150 mm تولید شده و با ظرفیت های گوناگون از 5.8 لیتر تا 500 لیتری میتوانند به راحتی نیاز هر مصرف کننده ای را برطرف کنند. شکل و حجم دو برابری آن نیز موجب شده تا عملکرد بهتری را از خود در داخل منبع تحت فشار نشان دهند.
تهیه یک مخزن تحت فشار همراه با تیوپی قابل ارتجاع و طول عمر بالا میتواند به شدت در کاهش میزان آلودگی صوتی پمپ و میزان مصرف انرژی موثر باشد. تیوپ منبع سفا با استاندارد CE اروپا در این جهت بسیار مطمئن و حرفه ای طراحی شده است و به لحاظ قیمتی نیز در مقایسه با برند های مطرح و شناخته شده کاملا مقرون به صرفه میباشد.

لیست قیمت تیوپ منبع تحت فشار
تویوپ ها مارک se.fa ایتالیا میباشند
 

ظرفیت (لیتر)

سایز (mm)

قیمت(ریال)

5.8

45

استعلامی

8.12

45

استعلامی

24

80

استعلامی

24

90

استعلامی

35.50

90

استعلامی

50.80

80

استعلامی

60.80

95

استعلامی

80.100

80

استعلامی

100.150

80

استعلامی

100.150سوراخ دار

80

استعلامی

100

95

استعلامی

200.300

150

استعلامی

500.750

150

استعلامی
گالری تصاویر محصول
تگ ها :

آخرین اخبار منبع آب تحت فشار

آخرین مقالات منبع آب تحت فشار

ارسال نظر


برند های جهانی پمپ
پمپ های آب
منبع آب تحت فشار
محصولات کشاورزی