تعمیر فن کویل ساراول

تعمیر فن کویل ساراول

تعمیر فن کویل ساراول

فن کویل ساراول یکی از قدیمی ترین فن کویل های ساخت ایران است . این فن کویل با بیش از 30 سال سابقه تولید فن کویل و دستگاهای تهویه مطبوع بردی معتبر و قابل اعتماد است . برای تعمیر فن کویل ساراول باید به نکات زیر توجه گردد :

1- تعمیر موتور فن کویل ساراول : موتور فن کویل ساراول از قدیم تاکنون دارای دو مدل بوده است که مدل اوا موتور فن کویل ژاپنی و مدل دوم موتور فن کویل المو ایتالیایی است . موتورفن کویل ژاپنی یکی از بهترین موتورهای فن کویل است که دارای کارکرد با بلبرینگ است . تفاوت اصلی این موتورها با موتورهای دیگر در قطر شفت آن است که اندازه آن با اندازه موتورهای دیگر تفاوت دارد . قطر شفت موتورهای ژاپنی 12 است در صورتی که موتورهای دیگر دارای قطر شفت 12.7 میلیمتر است , این موضوع موجب می شود تا پروانه های این فن کویل هم تغییر کند . این موتورفن کویل ژاپنی ساراول برخلاف موتور فن کویل المو ایتالیا دارای خازن می باشد که در مدل دو شفت آن خازن 2.5 میکروفاراد و مدل تک شفت آن خازن 2 میکروفاراد می باشد . اما موتورهای فن کویل ساراول از نوع المو ایتالیایی دارای عملکرد مکانیکی بوش هستند , در این نوع موتورها برای تعمیر آن هم احتیاج به تعویض بوش موتور فن کویل است و در اغلب موارد هم نیاز به تعویض شفت دارند . موتور فن ویل المو ایتالیایی دارای سیمپیچ راه انداز هستند و بدون خازن کار می کنند . موتور فن کویل المو ایتالیایی دارای قدرتی بسیار بالا نسبت به دیگر موتورهای فن کویل می باشد

2-تعمیر فن کویل ساراول : مواردی که برای تعمیر این فن کویل لازم و ضروری است اسیدشویی این فن کویل ها است . زمانی که بعد از جندین سال فن کویل ساراول سرویس انجام نمیشود ممکن است که بین لوله های ورودی و خروجی آب توسط رسوب گرفته شود و این موضوع باعث کاهش انتقال حرارت می شود و فن کویل بازدهی کامل خود را نخواهد داشت . با اسید شویی به موقع می توان این رسوب را از بین برد و کارکرد فن کویل را دوباره بالا برد .

تگ ها :

آخرین اخبار فن کویل

مرکز تخصصی تعمیر فن کویل

ارسال نظر


برند های جهانی پمپ
پمپ های آب
منبع آب تحت فشار
محصولات کشاورزی