تعمیر فن کویل

تعمیر فن کویل

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

تعمیر انواع فن کویل 

بازرگانی صنعت کار با داشتن افراد با تجربه و خبره در زمینه تعمیر و سرویس انواع فن کویل فعالیت گسترده ای دارد

تمامی خدمات فن کویل از جمله تعمیر و سرویس انواع فن کویل تحت نظر مستقیم مهندس تاسیسات انجام می پذیرد

تعمیر و سرویس انواع فن کویل ساراول - ساران - تهویه - سرما آفرین - اتمسفر - زاگرس و.....

تعمیر فن کویل ساختمان های مسکونی - اداری - تجاری - بیمارستان -دانشگاه 

 

 

همچنین شرکت صنعت کار با بیش از 20 سال سابقه در زمینه واردات و پخش تجهیزات تاسیساتی و تامین تمامی قطعات فن کویل از جمله موتور فن کویل و فن فن کویل و....فعالیت دارد .

رفع صدای فن کویل ها ناشی از خرابی بوش و یا بلبرینگ و در بعضی موارد خوردگی شافت موتور فن کویل می باشد . از این رو تعمیرات فوق تخصصی شرکت ما همراه با یکسال ضمانت می باشد

تعمیر و سرویس فن کویل های زمینی و سقفی 

فن کویل به دلیل خاک گرفتگی زیاد در اطراف موتور پروانه ها کمک کم کارایی مورد نظر را از دست می دهند و باعث فرسودگی موتور و کویل می شوند . با توجه به اینکه سرویسکاران ما سابقه ای طولانی و تخصصی دارند و تحت نظر مهندس تاسیسات فعالیت می کنند تمامی اجزا فن کویل را به صورت مجزا سرویس کرده تا علاوه بر کارایی بالا باعث افزایش طول عمر فن کویل ها می شود و همچنین صداهای آزار دهنده به صورت صد در صد کاهش می یابد.

شرکت صنعت کار علاوه تعمیر درخواستی شما برای کاهش هزینه شما پکیجی از سرویس و تعمیر فن کویل در قالب دوره ای دارد که در صورت تمایل شما عزیزان با عقد قرارداد هر ساله در زمان های مناسب جهت سرویس و نگهداری خدمات می دهد.این عمر هم می تواند باعث کاهش بسیار زیاد هزینه های شما شود و هم از هزینه های احتمالی جلوگیری خواهید کرد.

 

 نمونه خدمات انجام شده در ماه اخیر : 

1- تعمیر و سرویس فن کویل های سقفی دفتر مرکزی بانک گردشگری(ساختمان ماهتاب)

2- تعمیر فن کویل های زمینی مسجد نور واقع در میدان فاطمی 

3- تعمیر فن کویل ساختمان طبیعت واقع در منطقه شهران

4- تعمیر و سرویس فن کویل های دانشگاه علامه طباطبایی واقع در پل مدیریت

5- تعمیر فن کویل شرکت صنایع مس ایران واقع در خیابان ولیعصر

 

 

قیمت های خدمات تعمیر فن کویل

 

همیشه و در همه حالت بعد از کیفیت انجام خدمات در تمامی کالاها مخصوصا تعمیرات فن کویل موضوع قیمت انجام قدمات است . این موضوع عملا قبل از دیدن دستگاه و مشخص شدن عیب و مشکلات فن کویل قابل تعیین کردن نیست اما ما در اینجا حدود قیمت انواع خدمات و تعمیر فن کویل را به شما شرح می دهیم :

بابت تعمیر فن کویل یکی از مهمترین موضوعات مدل دستگاه است که برای تعیین قیمت تعمیر فن کویل بسیار مهم است . فن کویل هایی مانند ساراول و سرماآفرین و ساران ومعمولا قیمت تعمیر فن کویل پایین تری نسبت به فن کویل های اتمسفر و زاگرس و تهویه و ... دارند این اختلاف قیمت در دو گروه تعمیر فن کویل حدود 20 درصد می باشد . 

تعمیر موتور فن کویل (تعمیر بوش و شافت موتور فن کویل) با یکسال ضمانت 170.000 تومان

قیمت سرویس کامل فن کویل در محل شامل شستشوی پروانه ها و فیلتر و رفع ایرادات جزئی 150.000 تومان

قیمت تعمیر فن کویل به همراه سرویس فن کویل (سرویس همراه با تعمیر ) 150.000 تومان

قیمت اسیدشویی فن کویل (با پمپ مخصوص به منظور رفع گرفتگی کویل فن کویل ) 150.000 تومان

هزینه تعویض موتور فن کویل همراه با سررویس کامل فن کویل(150.000 تومان)

قیمت موتور فن کن کویل در صورت سوختگی موتور فن کویل (موتور ایتالیایی ) استعلامی (همراه با یکسال ضمانت)

قیمت موتور فن کن کویل در صورت سوختگی موتور فن کویل (موتور چینی) استعلامی

قیمت موتور فن کن کویل در صورت سوختگی موتور فن کویل (موتور تایلندی)  استعلامی

این خدمات برای تعداد تا 2 عدد است و در صورت اضافه شدن تعداد فن کویل دارای تخفیف می باشد

در صورت قرارداد نگهداری و سرویس فن کویل به مدت سالیانه این خدمات 50 درصد کسر می شود

قرارداد با تمامی سازمان ها برج های مسکونی و اداری و شرکت ها قیمت خدمات 50 درصد کسر می شود

تمامی خدمات توسط مهندس تاسیسات با سابقه کاری بیش از 10 سال انجام خواهد شد

 

 

تعمیر فن کویل های ساراول در چندین سال اخیر یکی از بهترین فن کویل های موجود در بازار بود یکی از دلایل خوب بودن این فن کویل ها داشتن موتورهای ایتالیایی بود که از لحاظ دور موتور و صدای موتور کاارکردی بسیار عالی داشت .همچنین این فن کویل ها به دلیل محاسبات مهندسی در ساختار چیدمان بدنه فن کویل در عین داشتن کارایی بالا دارای چیدمان ساده ای بود که قابلیت دسترسی و تعمیر و سرویس این فن کویل را بسیار اسان میکرد.این فن کویل همچنین دارای لوازم یدکی بسیار فراوان در بازار با قیمت بسیار مناسب بود به همین دلیل فروش بسیار بالایی پیدا کرده بود و یکی از پر فروش ترین فن کویل های موجود در بازار بود. در حال حاظر با وجود جلوگیری از ورود موتورهای ایتالیایی به کشور ایران عملا وجود موتورفن کویل ایتالیایی بر روی فن کویل ها موضوعی باورنکردنی تبدیل شده است و اغلب الکتروموتورهای کم کیفیت چینی استفاده می شوند که به هیچ عنوان ضمانت و خدمات پس از فروش ندارند.البته الکتروموتورهای تایلندی دارای کیفیت بالاتری نسبت به چینی ها هستند . از مشخصات فن کویل های ساراوا میتوان به پروانه های این فن کویل اشاره کرد که مدل 400 فن کویل دارای پروانه هایی به اندازه 17/5*14/5 هستند و همچنین طول شافت موتور این فن کویل ها هر شافت 14 سانتی متر است .مدل 600 این فن کویل ها دارای پروانه هایی به سایز 22/5*14/5 هستند و طول هر شافت این فن کویل ها 22 سانتی متر است.سایز های 200 این فن کویل ها دارای موتور تک شافت به طول شافت 14 سانتی متر است و دارای جهت چپ گرد هستند.

تعمیر فن کویل های کریر (سرما آفرین) :این فن کویل ها بعد از فن کویل های ساراول جایگاه دوم را در کیفیت و سادگی و راندمان بالا داشتند. فن کویل های کریر قدیم ساخت آمریکا بود که هم رقیب شرکت ساراول بودند.وجود دینام های متفاوت و البته امریکایی در فن کویل های کریر باعث شد کمی ثبات خود را در بازار ا دست بدهد .مشکل بعضی از موتورهای این فن کویل این بود که شافت موتورهایش کوچک بود و عملا امکان تعمیر تخصصی این فن کویل ها در ایران وجود نداشت و در حالی که سیم پیچ این موتورها سالان سال بدون مشکل کار میکرد خرابی ناشی از بوش و شافت این موتورها و غیر قابل تعمیر بودنشان در ایران (البته تعمیر تخصصی) باعث این میشد که غیر قابل استفاده شوند و جای خود را به موتورهای دیگر دهند.از لحاظ سرویس فن کویل و یا تعمیر فن کویل جایگاه دوم را دارند .کمی پیچیده تر از فن کویل های ساراول هستند ولی باز هم مشکل خاصی هنگاه سرویس فن کویل برای سرویسکاران به وجود نخواهند اورد.یکی دیگر از ضعف های فن کویل کریر کمبود لوازم یدکی است . قطعات این فن کویل مانند پروانه ها و قاب و کویل ها بسیار کمیاب و در صورت وجود قیمت بالایی دارند.اندازه ای پروانه فن کویل 400 کریر 16/5*14/5 و برای سایز 600 فن کویل کریر 20*14/5 می باشد.یکی از تفاوت های بارز این فن کویل ها نسبت به فن کویل های ساراول در سایز 200 ان است که دارای موتورهای تک شافت که دارای طول شافت بلند تری نسبت به موتورفن کویل ساراول می باشد و همچنین جهت این موتورها برعکس ساراول راستگرد هستند.

تعمیر فن کویل های تهویه : این فن کویل ها دارای بدنه   کائوچو دارند که محل خروج هوا قابل تنظیم می باشند این فن کویل ها دارای کاور محافظ پروانه ها به صورت پلاستیکی دو تیکه هستند.یکی از اساسی ترین مشکلات این فن کویل ها شکستگی این کاورها است که باعث ایجاد صدا در فن کویل می شود اما به دلیل ضاهر نسبتا خوبی که دارند مورد استفاده قرار میگیرند.الکتروموتورهای این فن کویل ها sisme خازن دار می باشد که در بیشتر مواقع سرویس فن کویل این خازن ها تعویض میگردد تا قدرت الکتروموتورها تجدید شود.یکی از مزایای این موتورها داشتن ترمینالی بر روی بدنه است که می شود رنج دور الکتروموتور را با استفاده از این ترمینال کم و زیاد کرد. این فن کویل ها اغلب دارای پروانه های پلاستیکی سبکی هستند که به مراتب از پروانه های آلومینیومی بهتر هستند..این فن کویل ها از نظر سرویس و یا تعمیر در جایگاه سوم قرار دارند.یکی از مورد هایی که باید به آن اشاره کرد این است که این موتور فن کویل سایز 400 ندارند و در دو مدل 600 و 300 هستند .مدل 300 آن یکطرفه می باشد که جهت چبگرد است. سایز پروانه های ان 20*14/5 برای سایز 600و پروانه های 17/5*13/5 برای سایز 400 است.

تعمیر سرویس فن کویل اتمسفر : یکی از قدیمی ترین فن کویل های موجود فن کویل های اتمسفر می باشد. سرویس این فن کویل ها نسبتا سخت تر از فن کویل های ذکر شده در بالا است . برای سرویس این فن کویل ها نیاز به فرد متخصص دارد که در ادامه دلایل ان ذکر می شود. اولین مرحله سرویس فن کویل های استمفر تمیز کردن فیلنر آن است .این فن کویل ها اغلب دو فیاتر دارن (مانند فن کویل های زاگرس) یکی از فیلتر ها زیر سینی فن کویل موقع ورود هوا به پروانه ها نصب است تا از ورود گرد و خاک به فن کویل جلوگیری کند و دیگری در مسیر راه خروج هوا از فن کویل قرار دارد . وجود دو عدد فیلتر برای یک فن کویل مناسب می باشد ولی باید به این موضوع اشاره کرد که زمانی که هردوی فیلتر ها دچار گرفتگی خاک شوند فشار خیلی زیدی به موتورهای این فن کویل ها می آورند و در نتیجه باعث بروز خرابی موتور و همچنین پروانه ها خواهد شد. یکی از مشکلات فن کویل های اتمسفر وجود پیچ های نگه دارنده سینی موتور فن کویل است .این پیچ ها انقدر به کویل ها نزدیک هستند که اگر سرویسکار و متخصص از آن اطلاع نداشته باشد با اشتباه بستن پیچ ها باعث سوراخ شدن کویل می شود.موضوع بعدی که باید به آن اشاره نمود پایه های موتور فن کویل می باشد .پایه های موتور فن کویل اتمسفر و زاگرس بزرگتر از دیگر فن کویل ها می باشد لذا زمانی که برای تعویض الکتروموتورها موتور جدیدی میخواهیم نصب کنیم دچار مشکل می شویم .سرویسکاران شرکت ما با تنظیم تخصصی این پایه ها از هرگونه ایجاد سرو صدا در داخل فن کویل جولوگیری می کنند . در سرویس و تعمیر فن کویل باید به این موضوع دقت داشت که پروانه های این فن کویل ها اغلب با مشکل و سختی باز می شوند لذا افراد ناشی بدون در نظر گرفتن جنس آلومینیومی بودن پروانه و با فشار بر روی پروانه ها باعث لنگ شدن پروانه ها می شوند که در لحظه راه اندازی فن کویل این موضوع زیاد به چشم نمیاید ولی در مودت کمتر از یکسال الکتروموتورهای فن کویل در اثر لنگی پروانه ها دچار مشکل شده و شافت و بوش الکتروموتورها خراب می شوند و باعث برجا گذاشتن هزینه سنگینی میشوند.

هواگیری و اسید شویی فن کویل : بعضی وقت ها مشکل فن کویل ها نداشتن سرما و گرمای مرد نظر است , در تعمیر فن کویل باید در نظر داشت که علاوه بر گرفتگی لوله های کویل فن کویل یکی از دلایل عدم سرما و یا گرمای فن کویل ممکن است به خاطر وجود هوا در داخل کویل های فن کویل باشد که خیلی از عزیزان احساس می کنند که کویل های فن کویل احتیاج به اسید شویی دارد که در بعضی مواثع این نظریه اشتباه می باشد و شما با یک هواگیری ساده می توانید هوای داخل کویل را تخلیه کرده و باعث جریان سیال در آن شوید. نکته دیگر که قابل توجه است این است که برای تعمیر فن کویل باید در نظر داشته باشید که اسید شویی کویل یک کار بسیار حساس می باشد و زمانی که فردی به دلیل نا آگاهی از اسید غلیظ استفاده کند با این کار هم گرفتگی لوله برطرف می شود ولی محفظه هایی که به وسیله رسوب گرفته شده اند و مانع نشتی کویل شده باز می شوند و کویل شما به تدریج شروع به آب دادن میکند و عملا کویل و لوله های مسی شما خورده می شود .شرکت ما برای اسید شویی کویل راهای بسیار مناسبی رو در پیش می گیرد برای برطرف کردن گرفتگی کویل ابتدا به وسیله فشار بالای آب امتحان می شود تا در صورتی که فشار آب بتواند گرفتگی کویل ها را باز کند و نیازی به اسید نباشد .در صورتی که با فشار آب گرفتگی لوله ها باز نشد طی یک مرحله با اسید خیلی ضعیف امتحان می شود تا حداقل آسیبی به کویل های فن کویل نزند. 

تعمیر موتور فن کویل : یکی از اساسی ترین اقدامات جهت تعمیر فن کویل تعمیر موتور فن کویل می باشد .همونطور که در قسمت بالا انواع فن کویل ها شرح داده شد موتورهای فن کویل هم دارای انواع متنوعی هستند . موتورهای فن کویل ایتالیایی و امریکایی و تایلندی هندی و چینی . برای تعمیر فن کویل و موتور فن کویل اولین موضوع مورد نطر مارک موتور فن کویل می باشد .الکتروموتورهای ایتالایی که غالبا مارک المو هستند توسط شرکت ما تعمیر می شوند .شرکت ما بوش های مخصوص و درجه یک این موتورها را از دبی وارد میکند و به همین دلیل بعد از تعمیر کارایی بسیار مناسب و بدون صدایی هم خواهند داشت ولی در صورتی که شافت الکتروموتور در اثر خشک بودن بوش ها خورده شود شرکت ما مجبور خواهد بود با تراشکاری دقیق شاقت ها را تعمیر نمایید . در این صورت تعمیر فن کویل ها دارای یکسال ضمانت مکانیکی می باشد.مورد بعدی تعمیر الکتروموتورهای آمریکایی است این الکتروموتورها که غالبا برای حدود 30 سال پیش هستند و شافت انها نازک است ما به مشتریان پیشنهاد میکنیم که هزینه ای جهت تعمیر پرداخت نکنند و موتور فن کویل خود را تعویض کنند . تعویض این موتورها برای شما عزیزان مقرون به صرفه تر خواهد بود زیرا شرکت صنعت کار یکی از بزرگترین پخش کننده های موتور فن کویل می باشد که موتورهای ایتالیایی خود را با ضمانت تحویل مشتریان می دهد.تعمیر فن کویل در ظاهر یکی از کارهای آسان است ولی در عمق این موضوع کارهای بسیار تخصصی وجود دارد که هر فردی قادر به انجام انها نمی باشد و تعمیر فن کویل در صورت نا آشنا بودن حتی ضرر های مالی زیادی برای مشتریان بعد از مدت چند ماه در پی خواهد داشت و به دلیل این موضوع ما توصیه می کنیم که تعمیر فن کویل های خود را به دست ما بسپارید تا از خیالی اسوده جهت هزینه ای که پرداخت می کنید بهره ببرید .تعمیر فن کویل غالبا تا 70 درصد بازدهی فن کویل ها را بیشتر میکند و همچنین تعمیر فن کویل ها مصرف انرژی را تا 50 درصد کاهش می دهد پس همین الان جهت تعمیر و سرویس فن کویل های خود با ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان متخصصین ما بهرمند شوید 

 

تعمیر فن کویل : برای تعمیر فن کویل آگاهی از این موضوع که موتورهای فن کویل ها دارای دو نوع شفت هستند بسیار مهم می باشد . تعمیرکاران فن کویل باید در نظر داشته باشند که بعضی از موتورهای فن کویل که نیاز به تعمیر دارد دارای شافت نازک هستند و بعضی دیگر دارای شافت کلفت .در این بین بعضی از موتورهای فن کویل نیز ما بین این دو هستند که به موتورهای ژاپنی معروف هستند.همانطور که گفته شد تعمیر فن کویل شاید به ظاهر کار آسانی نباشد ولی در عمق کار موضوعاتی پیچیده و اساسی پیش میآید که افرادی که دارای دانش مناسب نیستند نمیتوانند باعث رفع این مشکلات شوند پس با دقت بالا نسبت به انتخاب تعمیرکار فن کویل خود اقدام کنید .

تعمیر فن کویل با موتورهای خازن دار : برای تعمیر این فن کویل ها که دارای موتور با راه انداز خازن دارند اغلب دیده شده که مشتریان با تماس به ما از نحوه تعمیر افراد ناشی گله مند شده اند .زیرا این افراد با توجه به اینکه موتورهای فن کویل دارای خازن می باشند و خازن ها در طول کارکرد خود ممکن است ضعیف شده و کارایی خود را از دست بدهند دست به تعویض الکتروموتور مشتریان زده اند و هزینه های بسیار زیادی را بر دوش مشتریان انداخته اند در صورتی که می شد با تعویض خازن موتور , فن کویل را راه اندازی کنند و به جای هزینه های زیاد موتور و تعویض موتور با نهایتا 5 هزار تومان موتورهای فن کویل را راه اندازی کنند

 تعمیر فن کویل با بالانس کردن پروانه ها : کاهش میزان لنگی پروانه ها در یک فن کویل منجر به افزایش طول عمر و کارکرد بهتر موتور و فن کویل می گردد .یکی از مهترین عوامل ارتعاش در موتور و فن کویل بالانس نبودن پروانه ها می باشد. اگر وزن پروانه به طور کاملا یکنواخت ور اطراف محور موتور توزیع نشده باشد به هنگام چرخش پروانه , نیروی گریز از مرکز متناسب با توان موتور در سمتی که پروانه سنگین تر است به وجود می آید .ماحصل این نیروی گریز از مرکز خوردگی بوش و شفت موتور خواهد بود.از مهمترین دلایل ایجاد لنگی بر روی پروانه ها عبارت اند از : ایجاد گردوخاک زیاد , وجود حشرات بین پروانه ها , نصب غیر اصولی پروانه ها بر روی الکتروموتور و ... 

 سوالات متداول :

1- برای تعمیر فن کویل پس از اعلام درخواست مدت زمان حضور تعمیر کار چه مقدار است ؟

پاسخ کارشناس : تعمیرات فن کویل پس از تماس شما با شرکت از یکساعت تا دو روز زمان حضور مهندس در محل در تهران می باشد .برای شهرستان ها از یک هفته تا 15 روز زمانبر می باشد.

2- هزینه های تعمیر و سرویس فن کویل مقدار مشخصی دارد؟

پاسخ کارشناس : هزینه های تعمیر فن کویل از جمله تعمیر موتور فن کویل مقدار مشخصی دارد و طبق بخشنامه شرکت می باشد

3- تعمیرات فن کویل دارای ضمانت می باشد؟

پاسخ کارشناس : بله , تمامی خدمات از جمله تعمیر فن کویل و ... دارای یکسال ضمانت می باشد.

4- نگهداری و تعمیرات قن کویل به صورت سالیانه هم قرارداد می بندید؟

پاسخ کارشناس : بله در صورت درخواست مشتری می تواند با قرداد با شرکت هم هزینه کمتری نسبت به تعمیر فن کویل انجام دهند و هم از پکیج های تعمیراتی شرکت بهرمند شوند.

5 -هزینه تعمیر فن کویل سقفی با فن کویل زمینی یکی است؟

پاسخ کارشناس : خیر , هزینه تعمیر فن کویل سقفی 10 تا 30 درصد بیشتر از فن کویل زمینی می باشد.

6- مارک فن کویل برای تعمیر مد نظر هستش؟

 پاسخ کارشناس : برای هزینه تعمیر فن کویل زیاد تفاوت خاصی نداره 

 موارد مشابه : موتور فن کویل , تعمیر فن کویل , سرویس فن کویل , خرابی فن کویل , تعمیر فن کویل زمینی , تعمیر فن کویل سقفی , تعمیر فن کویل کانالی , تعمیر فن کویل ساراول , تعمیر فن کویل ساران , تعمیر فن کویل سرما آفرین , تعمیر فن کویل اتمسفر, تعمیر فن کویل زاگرس تعمیر فن کویل سارا , تعمیر فن کویل تهویه 

گالری تصاویر محصول
تگ ها :

محصولات مشابه

ارسال نظر


برند های جهانی پمپ
پمپ های آب
منبع آب تحت فشار
محصولات کشاورزی