الکتروموتور زیمنس

الکتروموتور زیمنس

                                   الکتروموتور زیمنس

یکی از موفق ترین واردات چندین ساله کشور ما الکتروموتور زیمنس می باشد.در این زمینه شرکت ما یکی از فروشگاهای بزرگ الکتروموتور زیمنس می باشد.الکتروموتورهای زیمنس مستقیما از کشوار آلمان وارد میشود و در کل کشور توزیع می گردد. الکتروموتور زیمنس غالبا سه فاز می باشند و برای مصارف صنعتی مورد استفاده قرار میگیرند.الکتروموتور زیمنس هم به صورت پایه دار و هم به صورت فلج دار موجود می باشند.الکتروموتور زیمنس در دورهای مختلف از جمله 700 دور -1400 دور - 300 دور میباشند

 

انواع مختلف الکتروموتور زیمنس

الکتروموتور زیمنس پایه دار - الکتروموتور زیمنس فلنج دار - الکتروموتور زیمنس پوسته چدنی - الکتروموتور زیمنس پوسته آلومینیومی - الکتروموتور زیمنس ضد جرقه - الکتروموتور زیمنس ولتاژ بالا - الکتروموتور زیمنس دو ضرب - الکتروموتور زیمنس تکضرب - الکتروموتور زیمنس ترمز دار

کاربردهای الکتروموتور زیمنس

الکتروموتور زیمنس با قاب آلومینیومی مناسب برای طیف گسترده ای از وظایف درایو استاندارد در محیط های صنعتی هستند. به عنوان یک مزیت عالی از آنها به خصوص وزن کم، این الکتروموتورها مناسب برای  پمپ، فن و کمپرسور در نظر گرفته شده اند. با این حال، آنها همچنین قابل فراوانی برای فن آوری های نوار نقاله و بلند کردن تجهیزات و... را دارا هستند. موتورهای 1LE1 ( راه اندازی مستقیم )  برای عملیات خطی در  IE1 تا IE4(طبقه بندی جهانی) مناسب هستند. تمام موتورها امتیاز قدرت یکسانی را دارند. این بدان معنی است که هیچ جهش بلندی شفت وجود ندارد .در موتورهای زیمنس 1LE1 یک پلت فرم مقاوم در آینده ارائه خواهد شد.
علاوه بر خط (DOL) موتورها(اتصال همبندی مثلث)، دو خط موتور بهینه سازی برای عملیات سرعت متغیر وجود دارد. سیستم بهینه سازی سرمایه گذاری شامل موتور SIMOTICS (VSD10 line) و مبدل SINAMICS را می توان به سادگی از فهرست یا با استفاده از ابزار مهندسی انتخاب کرد و به سرعت با استفاده از کد موتور برای پارامترهای مبدل از پیش تعریف شده به کار گرفت . سیستم شامل موتور مجهول همزمان (VSD4000 line) و SINAMICS G120 بهترین انتخاب برای عملیات با کارایی بالا است. تکنولوژی همگام سازی-امتناع از کارایی بالا در محدوده بار جزئی و عملکرد دینامیکی برای دستیابی به کیفیت فرایند بالا، به خصوص در کیفیت بالا را تضمین می کند.
آنچه در همه خطوط موتور مشترک است: طراحی و معماری موتورها حداکثر انعطاف پذیری و هزینه های کم هزینه در هنگام نصب و راه اندازی را تضمین می کند. کاربران از کلاهک های یکپارچه چشمی، پایه های نصب شده که می توانند به آنها متصل شوند، از محافظ های تقویت شده با استفاده از خواص مکانیکی مطلوب و جعبه های ترمینال که به راحتی دسترسی دارند، بهره مند شوند. رمز گذاری، ترمز  جداگانه می تواند به راحتی اضافه شوند.

طبقه بندی جهانی الکتروموتورهای زیمنس

الکتروموتور زیمنس در یکسری اقداماتی جهانی جهت کاهش مصرف انرژی رطبه بندی خاصی در خود جای دارد ، در این بخش به معرفی استانداردهای الکتروموتور زیمنس که مشتریان را به استفاده از الکتروموتور زیمنس با راندمان بالا تشویق می دهد می پردازیم. جدید ترین استاندارد جهانی  طبقه بندی IE است که در سال 2008 منتشر و سال 2014 به تجدید شد. براین اساس موتورهای الکتریکی زیمنس در قدرت های  0.12KW تا 1000KW از نظر راندمان به چهار کلاس تقسیمبندی میشوند که این چهار کلاس به این شرح است

کلاس های الکتروموتورزیمنس :

IE1 راندمان استاندارد

IE2 راندمان بالا(در طرح کلاس بندی راندمان سابق اروپا)

IE3  راندمان عالی (در فرکانس 60 هرتز آمریکا Premium )

IE4 راندمان بسیار عالی

بر اساس قوانین اتحادیه اروپا، استفاده از موتورهای IE1 ممنوع و حداقل کلاس قابل قبول IE2 است. ضمنا موتورهای دارای توان 0.75KW تا 375KW کیلووات که مجهز به درایو نیستند،الزاما باید دارای کلاس کلاس IE3 باشند.

طبقه بندی الکتروموتورهای زیمنس

الکتروموتورAC  موتور القایی(تکفاز - سه فاز )  - موتور همزمان

الکتروموتور DC

الکتروموتورSpecial

موتور ضد انفجار زیمنس ( Ex motor )

همراه با الکتروموتور زیمنس حفاظت شده از انفجار با شما بیشتر از الزامات ایمنی پیش می رویم , موتورهای قدرتمند Ex ما به طور کامل قابل اعتماد و حتی در شرایط سخت تر عمل می کنند و این صد هزار بار در سراسر جهان ثابت شده است. و آنچه که قابل مشاهده است این است که، در محدوده موتور Ex ما شکاف وجود ندارد، همه موتور زیمنس Ex نیازهای با حداکثر ایمنی و راندمان بالا در طول عملیات را برآورده می کند.

SIEMENS EX

SIEMENS ELECTROMOTOR2

 

آشنایی با الکتروموتور زیمنس

موتورهای ولتاژ پایین برای مصارف کاربردی صنعتی

الکتروموتور زیمنس ولتاژ پایین برای کاربردهای صنعتی . این الکتروموتورهای القایی همراه با صرفه جویی در مصرف انرژی هستند.شرکت زیمنس این موتورها را با قاب آلومینیومی در ارتفاع 80- 160 و قدرت 90 وات تا 45 کیلو وات ارائه می دهد. موارد کاربردی معمول شامل پمپ ها، فن ها و کمپرسورها با نیازهای خاص دارای وزن کم و راندمان بالا است.الکتروموتورزیمنس سنگین دارای یک قاب چدنی هستند و محدوده توان از 750 تا 315 کیلو وات را پوشش می دهند.  ارتفاع شفت الکتروموتور زیمنس 100 تا 315است  و آنها مطابق با الزامات سختگیرانه از صنعت کاغذ و چاپ، و همچنین صنعت مواد شیمیایی / پتروشیمی هستند. موتورهای Simotics TN Trans-Standard از ارتفاع شفت 315 و بالاتر یک دامنه ولتاژ کم از 200 تا 1250 کیلو وات را پوشش می دهد. آنها برای همه انواع ولتاژ و از نوع خنک کننده عمل می کنند. Simotics DP Definite Purpose Motors برای اهداف خاص مانند موتورهای میزهای غلتکی در صنعت فولاد، برنامه های کاربردی استخراج دود در تهویه ساختمان و تونل ها، و همچنین برای جرثقیل در تقریبا تمامی طرح های استاندارد تولید می شوند. این کلاس توسط موتور کشتی برای استفاده در زیر عرشه تکمیل می شود. موتورهای حفاظت شده انفجار که به نام Simotics XP نامیده می شوند برای کارهای تغذیه و تزریق با استفاده از اینورتر شامل نشتی "n"، افزایش ایمنی "e"، محفظه ضد انفجار "d" و "حفاظت از انفجار گرد و غبار" برای قدرتهای تا 1000 کیلووات و ارتفاع شفت تا 450 است.

الکتروموتور زیمنس برای موارد خاص کنترل حرکت

شرکت زیمنس طیف گسترده ای از موتورهای جمع و جور برای موارد کنترل حرکت برای موقعیت دقیق و پویا و کنترل دقیق حرکت شفت های درایو ارائه می دهد. کلاس موتور جدید Simotics شامل موتورهای Simotics S Synchronous با  قدرتهای از 50 W تا 34.2 کیلو وات است که با دقت بالا مشخص می شود.الکتروموتور زیمنس محدوده گشتاور را از 08 تا 125 نانومتر پوشش می دهند و برای انجام وظایف شامل موقعیت و کنترل پیوسته در ماشین آلات و ماشین آلات تولید با کارایی بالا و همچنین برای تولید تجهیزات مکانیکی به طور کلی طراحی شده اند. موتور اصلی موتور Simotics M به ویژه برای چرخ دنده های اصلی چرخ دنده دینامیک و دقیق طراحی شده است، که عمدتا در ماشین آلات تولید تولید می شود. این موتورها در نسخه های ناهمزمان و همزمان با رنج قدرت از 2.8 کیلووات به 1340 کیلو وات در حداکثر سرعت تا 40،000 دور در دقیقه در دسترس هستند. این دو گروه موتور با چرخ دنده های مستقیم برای استفاده از چرخ دنده ها تکمیل می شوند. الکتروموتورزیمنس Simotics L Linear موتورهای همزمان با حداکثر پاسخ دینامیکی و دقت برای استفاده در محورهای خطی با کارایی بالا هستند. آنها به سرعت بالا تا 1،280 متر بر دقیقه می رسند.الکتروموتور زیمنس Simotics T Torque نیز در دسترس هستند. این موتورهای سنکرون سه فاز دائمی مغناطیسی با سرعت پایین رتبه است که می تواند جایگزین فضا برای هیدرولیک و وسایل معمولی الکتریکی شامل یک موتور الکتریکی و یک گیربکس باشد. آنها برای محدوده گشتاور 22 تا 42000 نیوتن متر با حداکثر سرعت تا 1800 دور در دقیقه مناسب هستند.

الکتروموتورهای زیمنس DC و موتورهای ولتاژ بالا
نمونه کارها Simotics همچنین شامل الکتروموتور زیمنس Simotics DC با قدرتهای تا 1610 کیلو وات است که برای مثال، در اکسترودرهای صنعت پلاستیک، به عنوان درایوهای برای جابجایی و جابجایی در جرثقیل، و همچنین درایوهای میلز نورد استفاده می شود. علاوه بر این، خانواده محصول همچنین شامل موتورهای ولتاژ بالا با طیف وسیعی از مقادیر قدرت به بیش از 100 مگاوات و سرعت 10 تا 15000 دور در دقیقه است. الکتروموتور زیمنس در انواع ساخت و ساز، نوع خنک کننده و درجه حفاظت در دسترس هستند. به عنوان درایو اصلی، آنها اغلب قلب یک گیاه هستند و با قابلیت اطمینان بالا مشخص می شوند. آنها کمپرسورها و پمپ های قدرتمند را در صنایع نفت و گاز و یا کارخانه های معدنی در اختیار دارند

بهبود مستمر نمونه کارها
خانواده الکتروموتور زیمنس Simotics بیشتر به طور مداوم به منظور ایجاد راه حل های حتی یکپارچه درایو از یک منبع تک توسعه یافته است، بنابراین صرفه جویی در هزینه های مشتری. به عنوان مثال، بخش فناوری زیمنس درایو، طیف وسیعی از موتورهای گشتاور داخلی Simotics T-1FW6 را در محدوده عملکرد پایین با دو اندازه قاب اضافه می کند، بنابراین منطقه استفاده از سری موتور را افزایش می دهد. به لطف ابعاد جمع و جور، FS50 و FS60 جدید اندازه قاب می تواند بدون هیچ گونه مشکلی حتی اگر فضای محدود است.الکتروموتور زیمنس جدید در نسخه های معمولی سرد یا آبی خنک می شوند.

لینک سازنده محصول :
Siemens Electric Motor : www.siemens.com
گالری تصاویر محصول

محصولات مشابه

ارسال نظر


برند های جهانی پمپ
پمپ های آب
منبع آب تحت فشار
محصولات کشاورزی