آموزش فن کویل

آموزش فن کویل

آموزش فن کویل

 

فن کویل یک دستگاه برای انتقال حرارت می باشد . این دستگاه هم به صورت گرمایشی و هم به صورت سرمایشی کاربرد دارد . در نظر بگیرید در یک واحد مسکونی 5 عدد فن کویل وجود دارد . اگر این واحد مسکونی هم دارای چیلر و هم دارای موتورخانه یا(پکیج) باشد دستگاه فن کویل میتواند هم گرمایش ساختمان در زمستان را تامین کند و هم سرمایش در تابستان . فن کویل از اجزای مختلفی تشکیل شده است که به شرح زیر می باشد :

1- کویل 

2- موتور

3- پروانه

4 - فیلتر

5- بدنه

6- کلید انتخاب دور

کویل فن کویل ساخته شده از لوله های مسی همراه با ورق های نازک آلومینیومی . این طراحی کویل است که باعث انتقال حرارت بالایی می شود . آب داغ و یا آب سرد در لوله مسی به جریان می افتد و توسط موتور و فن این سرما یا گرما به محیط مورد نظر انتقال داده می شود .

فن کویل ها دارای سایز های متفاوتی هستند که می توان به سایز کوچک یعنی سایز 200 و 300 اشاره کرد . این سایز فن کویل معمولا در اتاق های 10 تا 25 متری نصب می شوند . نصب فن کویل بزرگتر در اتاق باعث ایجاد صدا خواهد کرد که در مواقع خواب آزار دهنده خواهد بود. 

موتور فن کویل که انواع آن را در صفحه مورد نظر شرح داده ایم باعث ایجاد حرکت مکانیکی پروانه ها می شود تا پروانه ها بتوانند هوای را از محیط گرفته و با عبور دادن از کویل و انتفال حرارت به محیط مورد نظر انتقال دهند . برای مشاهده انواع موتور فن کویل به صفحه مورد نظر مراجعه نمایید .آخرین اخبار آموزش فن کویل

آخرین مقالات آموزش فن کویل

برند های جهانی پمپ
پمپ های آب
منبع آب تحت فشار
محصولات کشاورزی